Sulyán Alexa elérzékenyült, ahogy visszanézte 200 méteres országos csúcsát

H. Á.H. Á.
2025.07.30. 10:05
null
A fedett pályás atlétikai magyar bajnokságon idén februárban 200 méteren 23.38 másodperces országos csúcsot futott a 20 éves sprinter, Sulyán Alexa. A MATE-GEAC sportolója a Nemzeti Sportrádió Körkapcsolás című műsorában Szegő Tiborral őszintén beszélt élete legmeghatározóbb élményeiről és még a váltófutás rejtelmeibe is beavatta a hallgatókat.

Az idén februárban Nyíregyházán rendezett fedett pályás országos atlétikai bajnokságon a 20 éves Sulyán Alexa 200 méteren országos csúcsot futott, a 23.38-as eredménnyel zárult futását Szegő Tiborral együtt nézték meg a Nemzeti Sportrádióban, s a felvétel megtekintése után a gödöllőiek síkfutója elárulta: elérzékenyült a képsorok láttán.

„Huhh, őszintén mondom, kicsit elérzékenyültem. Erőnlétileg és mentálisan is annyira készültem erre a futásra, olyan sokszor képzeltem el, hogyan fogom ezt megvalósítani, méterről-méterre vizualizáltam, hogy mikor mi fog történni. Nagyon sokszor lefutottam fejben ezt a kétszázat. Nem véletlenül volt ez életem eddigi legjobb futása, mert megtanultam, hogyan kell igazán rákészülni egy futásra. Nagyon jó érzés volt ezt most visszanézni” idézte fel Sulyán a februári versenyt.

Sulyán felidézte pályafutása kezdeteit, megtudhattuk, mit jelent „kontrasztosan karatézni”, miért nem lesz influenszer, és még a váltófutás rejtelmeibe is beavatta a hallgatókat. 

A TELJES BESZÉLGETÉS IDE KATTINTVA MEGHALLGATHATÓ!

 

Legfrissebb hírek

Újabb olimpiai érmesek és világbajnokok érkeznek a Gyulai Memorialra

Atlétika
21 órája

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött

Atlétika
2026.06.24. 19:23

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben

Atlétika
2026.06.23. 19:39

Kenéz György: Megérkeztünk Montrealba, Horkai Gyuri pedig gratulált, hogy megnyertük az olimpiát

Vízilabda
2026.06.23. 18:38

Gyulai Miklós lemond az atlétikai szövetség elnöki posztjáról

Atlétika
2026.06.23. 14:18

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában

Atlétika
2026.06.22. 21:24

Visszatért és újra lebukott doppinggal a pekingi olimpia gyaloglóbajnoka

Atlétika
2026.06.22. 16:10

Atlétika: Takács Boglárka ötödik lett 100 méteren Hengelóban

Atlétika
2026.06.21. 17:11
Ezek is érdekelhetik