Felfüggesztették az olimpiai érmes japán gyalogló versenyzési jogát

Ikeda Koki a 2023-as budapesti vébén (Fotó: Getty Images)
Doppinggyanú miatt felfüggesztették a versenyzési jogát Ikeda Kokinak, a japánok olimpiai és világbajnoki ezüstérmes gyaloglójának – közölte az atlétika tisztaságát felügyelő szervezet (AIU).
Ikeda Koki a 2021-es tokiói ötkarikás játékokon, majd a 2022-es eugene-i vb-n is másodikként ért célba 20 kilométeren. Idén, Párizsban hetedik volt.
Az AIU bejelentése szerint a versenyző biológiai útlevelében találtak eltérést, de a szervezet további részleteket egyelőre nem közölt.
Legfrissebb hírek

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött
Atlétika
2026.06.24. 19:23

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben
Atlétika
2026.06.23. 19:39

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában
Atlétika
2026.06.22. 21:24
Ezek is érdekelhetik





