
A lengyelországi viadalon futott először idén gáton a debreceniek 100 gáton olimpiai szinttel rendelkező klasszisa, aki az előfutamból 8.22 másodperces eredménnyel jutott döntőbe, ott pedig 8.13-mal ért célba a hatodik helyen. A finálét a holland Nadine Visser nyerte meg 7.80-nal.
„Mivel az előző két fedett pályás szezonban mindig megsérültem, ezért úgy döntöttünk, hogy most kevesebb versenyen állok rajthoz rövidebb idő alatt – mondta a debreceni atléta a Nemzeti Sportnak. – Jobbat szerettem volna futni, 8.10-en belüli idő volt a cél, a második futásom technikailag összeszedettebb volt, mint az első. Nem jó, de nem tragikus, hogy ettől elmaradtam, az első versenyem általában ehhez hasonlóan sikerül. A következő versenyemre egyből innen Torunból megyek, szombaton futok majd Franciaországban. Nagy könnyebbség lesz, hogy nem előző nap esek majd be rá, mint most, bizakodó vagyok.”

Három magyar országos csúcstartónk is Ostravában fut kedden

Takács Boglárka második, Kozák Luca harmadik lett Turkuban

Kozák Luca: Az időeredmény fontosabb volt, mint a győzelem

Kozák Luca: Végre a futás eleje és a vége is összejött!




