Atlétika: felfüggesztették az 5000 méteren vb-ezüstöt nyerő Mo Katirt

2024.02.07. 16:25
Mohamed Katir (Fotó: Getty Images)
A doppingszabályok megsértése miatt felfüggesztették a budapesti atlétikai világbajnokságon ezüstérmes Mo Katir versenyzési jogát.

 

A spanyol atlétára azért szabták ki a büntetést, mert tavaly három doppingtesztet is elmulasztott, de Katir a szerdai közleményében jelezte, hogy fellebbez a döntés ellen.

„Úgy gondolom, az elmúlt 12 hónapban három helymeghatározási hiba miatt nem történt jogsértés. A jelentett hibák némelyikénél elérhető voltam az általam megadott helyen, dátumon és időpontban” – fogalmazott a 25 éves közép- és hosszútáv futó, aki hangsúlyozta, az elmúlt hónapok során számos versenyen kívüli doppingvizsgálaton vettek tőle vizelet- és vérmintát „a legkisebb probléma nélkül”.

A marokkói születésű Katir a 2022-es, eugene-i szabadtéri világbajnokságon 1500 méteren lett bronzérmes, míg tavaly Budapesten 5000 méteren másodikként ért célba, akárcsak két éve a müncheni kontinensviadalon. Fedett pályán 3000 méteren világcsúcstartó, míg szabadtéren 5000 méteren övé az Európa-csúcs.

 

Legfrissebb hírek

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában

Atlétika
14 órája

Visszatért és újra lebukott doppinggal a pekingi olimpia gyaloglóbajnoka

Atlétika
19 órája

Atlétika: Takács Boglárka ötödik lett 100 méteren Hengelóban

Atlétika
2026.06.21. 17:11

34 évesen visszavonult a németek Európa-bajnok magasugrója

Atlétika
2026.06.20. 20:37

Tóth Anna negyedik 100 méter gáton a németországi atlétikai versenyen

Atlétika
2026.06.19. 21:19

Az első „nyolcezresét” már meghódította, nyáron még magasabbra tör

Atlétika
2026.06.19. 12:55

A rúdugró Klekner Hanga versenyt nyert Franciaországban

Atlétika
2026.06.18. 11:18

„Szeretném megszokni ezt az érzést” – Molnár Attila az első Gold-diadala után

Atlétika
2026.06.18. 10:35
Ezek is érdekelhetik