Dopping: gyorsított pályázat két oroszországi eseményért

2015.12.03. 19:43
Címkék
Gyorsított pályázati eljárásban döntenek két Oroszországba tervezett jövő évi atlétikai verseny új helyszínéről, miután az orosz doppingbotrány miatt felfüggesztették az ország sportági szövetségének tagságát, így az nem rendezhet viadalokat.

A gyaloglók Csebokszáriba kiírt csapatvilágkupája, illetve a Kazanyba tervezett junior világbajnokság új helyszínéről január 7-én dönt a nemzetközi szövetség (IAAF) kongresszusa – áll a szervezet csütörtöki közleményében.

Az IAAF tagországai csütörtöktől nyújthatnak be pályázatot a két esemény megrendezésére, a döntést pedig azért gyorsítják fel, hogy a házigazdának elegendő idő álljon rendelkezésére az előkészületekre.

A tavaly decemberben kirobbant doppingbotrány nyomán az IAAF november 13-án felfüggesztette az orosz tagszövetségét, ez a rendezési jogok elvesztése mellett azt is jelenti, hogy az orosz atléták nemzetközi versenyeken nem vehetnek részt, csak hazai viadalokon, s amennyiben a döntés nem változik addig, a riói olimpián sem lehetnek ott. Az Orosz Atlétikai Szövetség nem fellebbezett a döntés ellen, elfogadta tagságának felfüggesztését, egyúttal jelezte, mindenben együttmûködik az IAAF által felállított öttagú ellenőrző testülettel, amelynek az oroszországi doppingellenes lépések megfigyelése a feladata.

Az oroszok ötkarikás részvétele ugyanakkor még nincs kizárva, meg nem erősített hírek szerint azonban az már biztossá vált, hogy a márciusi fedettpályás vb-n nem lehetnek ott az orosz atléták.

Legfrissebb hírek

Doppingvétségért összesen 291 oroszt büntetett a WADA a moszkvai laboradatok alapján

Egyéb egyéni
2026.05.01. 16:35

Négyéves eltiltást kapott, már fellebbezett a Chelsea sztárja

Angol labdarúgás
2026.04.29. 18:15

Tour de Hongrie: visszavonták az MBH rajtengedélyét Makrai doppingesete után

Kerékpár
2026.04.17. 11:50

Kerékpár: pozitív lett Makrai Bálint doppingtesztje

Kerékpár
2026.04.17. 09:20

Másfél évre tiltották el a doppingoló olimpiai bajnokot

Téli sportok
2026.04.02. 13:32

Szankciómentes az orosz atlétika

Atlétika
2026.03.24. 15:03

Doppingvétség miatt eltiltották a férfi 100 méter 2022-es világbajnokát

Atlétika
2026.03.07. 10:38

Doppingvétség miatt felfüggesztették 27 kenyai sportoló versenyzési jogát

Egyéb egyéni
2026.03.03. 11:27
Ezek is érdekelhetik