Atlétika, GyL: Lemaitre már olimpiai formában futott

MTI MTIMTI MTI
2012.07.14. 20:16
A francia Christophe Lemaitre az idény harmadik legjobb idejével nyerte meg szombaton a férfi 200 méteres síkfutást a londoni atlétikai Gyémánt Liga-viadal második napján.

Az Európa-bajnok vágtázó – két héttel az ugyancsak a brit fővárosban sorra kerülő olimpia előtt – 19.91 mp-cel ért célba, ennél jobbat az idén csak a jamaicai Yohan Blake (19.80) és Usain Bolt (19.83) futott.

Kevésbé sikerült a főpróba a 100 gát világbajnokának: az ausztrál Sally Pearson csak második lett az amerikai Kellie Wells (12.57 mp) mögött, akit az előfutamban még megvert.

Női 100 m-en a nigériai Blessing Okagbare bizonyult a legjobbnak (11.01 mp), megelőzve a világbajnok amerikai Carmelita Jetert, az olimpiai bajnok jamaicai Shelly-Ann Fraser-Pryce az elrontott rajt után utolsóként ért célba a szakadó esőben.

Az olimpiai aranyérmes és világcsúcstartó cseh Barbora Spotakova 64.19 m-rel csak második lett női gerelyhajításban, mint ahogy az ötkarikás bajnok lengyel Tomasz Majewski is férfi súlylökésben (21.28 m).

Legfrissebb hírek

Emma Zapletalová újabb óriási futása 400 m gáton

Atlétika
2026.06.19. 21:12

Takács Boglárka két századdal maradt el országos csúcsának idejétől

Atlétika
2026.06.10. 22:15

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Atlétika: Molnár Attila örül, hogy a legjobbakkal tud együtt versenyezni

Atlétika
2026.06.03. 11:42

Atlétika: Molnár Attila 45 másodpercen belül futott Rabatban

Atlétika
2026.05.31. 21:04

Gyémánt Liga: Molnár Attila 7. lett Hsziamenben, óriási U20-as világcsúcs gerelyhajításban

Atlétika
2026.05.23. 15:30

Gyémánt Liga: Molnár Attila is indul Hsziamenben

Atlétika
2026.05.22. 09:28

Gyémánt Liga: Duplantis 612 centiméterrel győzött a saohszingi nyitányon

Atlétika
2026.05.16. 17:40
Ezek is érdekelhetik