Tart az átok, Drogba büntetőt hibázott a végén

2010.12.12. 19:07
Jermain Defoe (balra) és John Terry (Chelsea) küzd a labdáért (Fotó: Action Images)
A szünetben még a Tottenham vezetett, ám a második félidőben Didier Drogba egy pontot megmentett a Chelsea-nek az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) vasárnapi londoni rangadóján. Drogba nagyobb hős is lehetett volna, ám a 93. percben büntetőt hibázott.

A Chelsea az utóbbi hetekben sokat botladozott, de egy tekintetben bizonyosan nem romlott a mérlege: londoni riválisaival szemben százszázalékos volt ebben a bajnokságban. A West Ham United (3–1), az Arsenal (2–0) és a Fulham (1–0) ellen egyaránt meglett a három pont – igaz, a Chelsea utolsó londoni derbije még november elején volt. A nagy kék elbizonytalanodás újabb keletű – vajon négy nyeretlen forduló után odalesz-e a jó londoni sorozat is?

Erre már csak azért is megvolt az esély, mert a Tottenham is tűrhetően teljesített az idény eddigi – rendre idegenben megvívott – derbijein: a West Hamtől még kikapott (0–1), ám azt követően a Fulhamet (2–1) és az Arsenalt (3–2) legyőzte, formája pedig kiváló.

Harry Redknapp legénysége nem is teketóriázott túlságosan sokáig, az első negyedóra végén megszerezte a vezetést. A 15. percben Jermain Defoe játszotta középre a labdát a bal oldalról, a keresztbe mozgó Roman Pavljucsenko jobbal átvette a labdát, majd ballal, mintegy tizenöt méterről laposan a jobb sarokba lőtt (1–0).

A folytatásban a Ramires, Obi Mikel, Michael Essien trió révén a Chelsea képes volt sok labdát szerezni a középpályán – ebben némi szerepe az elrettentő belépőknek is volt, erről Gareth Bale mesélhetne a legtöbbet –, ám az első félidő 56 százalékos labdabirtoklása csak sormintának volt jó. A 43. percben ugyan Nicolas Anelka a kapuba talált, csakhogy előtte cammogva próbált kilépni lesről – nem is sikerült neki.

A szünetben változtatott Carlo Ancelotti, a Chelsea menedzsere, a csatárjátékot élénkítendő behozta Didier Drogbát, azonban az első gólszerzési lehetőség Defoe előtt adódott – a szélső lövése a jobb alsó sarok mellett suhant el a 46. percben. Ezt követően jó tíz percre állandósult a Chelsea fölénye, Gomes kapusnak előbb Drogba alsó sarkos lövését, majd saját védője, Palacios léc alá tartó csúsztatott fejesét kellett hárítania.

Az utolsó félóra kezdetén Redknapp is cserélt, behozta Peter Crouchot, amivel újra stabilizálódott a „sarkantyúsok" játéka, inkább az ő támadásaikban bujkált veszély. Aztán a 70. percben némiképp váratlanul Drogba kiegyenlített: az utóbbi hetekben betegeskedő elefántcsontparti támadó lefordult Dawsonról, ballal éles szögből Gomes „szeme közé" bombázta a labdát, és a kapus ügyetlenül maga mögé is ejtette – be a kapuba (1–1).

A Chelsea legutóbb hét fordulóval ezelőtt, október legvégén szerzett gólt a második félidőben... A rossz széria megtörésének örömére Ancelotti újra cserélt, a 78. percben harcba dobta a sérülés miatt hónapok óta nélkülözött Frank Lampardot. Azonban az utolsó percek főszereplője nem ő volt.

Történt, hogy a 92. percben Gomes kapus valósággal letarolta Ramirest, tizenegyes! Drogba már a 93. percben futott neki a labdának, félmagasan balra lőtt, ám az egyenlítő gólnál is bakizó Gomes e második hibáját gyors vetődéssel helyrehozta, kiütötte a labdát! A túloldalon Bale még rúghatott egy szabadot, labdája a kapu mellé szállt – maradt az 1–1.

A Chelsea 2005 óta továbbra is nyeretlen a White Hart Lane-en, sőt immár öt forduló óta a Premier League mostani idényében is.

PAVLJUCSENKO TALÁLATA

DROGBA GÓLJA, GOMES HIBÁJA

DROGBA ELHIBÁZOTT BÜNTETŐJE

NYERT A BOLTON ÉS A WOLVERHAMPTON

A Bolton Wanderers a Blackburnt, a Wolverhampton pedig a Birmingham Cityt győzte le az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság vasárnap délutáni műsorában.

A Bolton az 56. percben, Mark Davies kiállításakor emberhátrányba került, ez azonban nem szegte a pályán maradók kedvét. A 65. percben a csereként beálló Fabrice Muamba közeli lövéssel megszerezte a vezetést, és Mame Diouf hiába egyenlített nem sokkal a lefújás előtt, Stuart Holden egy percen belül visszaállította a hazai előnyt. A Bolton 2006 októbere óta először győzte le a Blackburnt. A boltoniak fiatal magyar kapusa, Bogdán Ádám a cserepadon ült.

A Wolverhampton még régebbi szériát tört meg a Birmingham City ellen: 2001 ősze óta először győzte le bajnoki mérkőzésen a regionális riválist. Stephen Hunt szép lövéssel szerezte meg a mindent eldöntő gólt. A Wolves legutóbb április közepén zárt tétmérkőzést kapott gól nélkül.

1. Arsenal 16 10 2 4 34–18 +16  32
  2. Manchester City 17 9 5 3 24–13 +11  32
  3. Manchester United 15 8 7 35–16 +19  31
  4. Chelsea 17 9 4 4 31–12 +19  31
  5. Tottenham 17 7 6 4 25–22 +3  27
  6. Bolton 17 6 8 3 30–24 +6  26
  7. Sunderland 17 5 9 3 20–18 +2  24
  8. Newcastle 17 6 4 7 27–26 +1  22