PL: Sean Dyche győzelemmel debütált, kikapott az Arsenal a Goodison Parkban

L. M.L. M.
2023.02.04. 15:32
James Tarkowski (2)gólja három pontot jelentett a kiesés elől menekülő Evertonnak (Fotó: Getty Images)
Az Everton 1–0-ra legyőzte az Arsenalt az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szombati játéknapján. A liverpooliakat először irányította a Burnley korábbi menedzsere, Sean Dyche, az angol szakember győzelemmel tért vissza a Premier League-be.

Hiába birtokolta az első félidő háromnegyedében a labdát az Arsenal, az Everton tudott több helyzetet kialakítani. A hazaiak nyolcszor próbálkoztak lövéssel az első félidőben, Dominic Calvert-Lewinnak két helyzete is volt, azonban maradt a 0–0 az eredményjelzőn.

A második játékrész elején kettőt is változtatott Mikel Arteta, a spanyol menedzser lehozta Thomas Parteyt és Gabriel Martinellit, pályára lépett Leandro Trossard és debütált Jorginho is.

Alig egy perccel később Dwight McNeil ívelhetett középére egy szögletet a jobb oldalról, a labdára pedig a hosszún remekül érkezett James Tarkowski, aki az emberét megelőzve fejelt a kapuba, megszerezve a vezetést a hazaiaknak (1–0).

A kapott gól után többet támadott Arteta csapata, Bukayo Saka és Olekszandr Zincsenko is próbálkozott lövésekkel, de Jordan Pickford kapuját egyikük próbálkozása sem veszélyeztette.

Az Arsenal 13 mérkőzés után, második alkalommal szenvedett vereséget a 2022–2023-as idényben, ennek ellenére továbbra is vezeti a Premier League-et. Az Everton a győzelmének köszönhetően elmozdult a kieső helyről, jelenleg a 17. helyet foglalja el a tabellán.