PL: potya gól, sérülés – már megint kiütötték a Tottenhamet

2019.10.05. 15:32
Hugo Lloris hibájából kapta az első gólt a Tottenham és a kapus meg is sérült – 3–0-ra győzött a Brighton (Fotó: AFP)
A Tottenham labdarúgócsapata a hétközi, kínos BL-kudarc után a bajnokságban 3–0-s vereséget szenvedett a Brightontól, ráadásul egyik alapemberét is elveszítette.

A Bajnokok Ligájában hét közben a Bayerntől kapott hetes (Tottenham–Bayern München 2–7) után a Brgihton elleni bajnoki első perceiben is sokkhatás érte a Spurst: Pascal Gross a bal szélről ívelte kapura a labdát, amit Hugo Lloris kapus kiejtett, Neal Maupay pedig fejjel, közvetlen közelről megszerezte a vezetést a hazaiaknak.1–0

Ráadásul a francia kapus a földre érkezésnél rosszul fogott talajt, aláfordult a karja, hosszú percekig ápolni kellett, mielőtt hordágyra tudták helyezni és elhagyhatta a pályát.

Azonban a helyére beálló argentin Paulo Gazzanigának sem alakult jól a meccs... Dan Burn ugyancsak balról jövő beadását Aaron Connolly sarokkal tette kapura, az argentin kapus kiütötte, a kipattanót pedig Connolly belőtte, ezzel már 2–0-ra vezetett a Brighton a 32. percben.

A Spurs nagyon tanácstalanul futballozott, helyzetekig sem nagyon jutott el, miközben a 65. percben Connolly ismét betalált. A Brighton 3–0-ra győzött, vagyis a Tottenham öt nap alatt tíz gólt kapott.

A Tottenhamnek ez volt a 11. tétmeccse ebben az idényben, és ebből csak hármat nyert meg, miközben már a negyedik vereségét szenvedte el, ráadásul 0–0 után 11-esekkel kiesett a Ligakupából – ez a csapat leggyengébb szezonrajtja, mióta Mauricio Pochettino 2014-ben átvette a csapat irányítását.