PL: nem csak olvasóinknál lett De Bruyne az idény legjobbja

M. D.M. D.
Vágólapra másolva!
2022.05.21. 15:42
null
Kevin De Bruyne (balra) és Phil Foden nyerték meg az idény legjobbjainak járó címet a Premier League-ben (Fotó: AFP)
Kevin De Bruyne, a Manchester City középpályás lett az idény legjobbja az angol labdarúgó-bajnokságban, míg csapattársát, Phil Fodent az idény legjobb fiatal játékosának választották meg – erről a Premier League a hivatalos felületein számolt be.

 

SZAVAZÁS

Ön szerint ki volt a Premier League legjobbja ebben az idényben?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Kevin De Bruynét a 2019–2020-as évad után másodszor választották meg az idény legjobb játékosának, Thierry Henry (2003–2004, 2005–2006), Cristiano Ronaldo (2006–2007, 2007–2008) és Nemanja Vidics (2008–2009, 2010–2011) után ő a negyedik futballista, aki kétszer is kiérdemelte a szezon legjobb játékosának járó elismerést a Premier League-ben. A belga futballista a mostani kiírásában az eddigi 29 mérkőzésén 15 gólt szerzett és hét gólpasszt adott, és ha csapatával vasárnap legyőzik otthon az Aston Villát az utolsó fordulóban, akkor biztos, hogy bajnoki címet ünnepelhetnek.

Egymás után harmadszor lett City-játékos az idény legjobbja, De Bruyne két sikere között a 2020–2021-es évadban Rúben Dias nyert.

Mint csatolt táblázatunkban látható, a Nemzeti Sport Online olvasóinál is De Bruyne kapta a legtöbb szavazatot.


A bajnokság legjobb fiatal játékosának – a tavalyi évhez hasonlóan – idén is Phil Fodent választották meg, aki 27 meccsen kilenc gólt szerzett és öt asszisztot jegyzett.


Legfrissebb hírek

Áradoznak a Liverpool-szurkolók Szoboszlairól – elképesztő, milyen méltatásokat kap a 100. meccse után

Angol labdarúgás
2 órája

Rekordbevétel ellenére is jókora veszteséggel zárta a 2024–2025-ös idényt a Manchester United

Angol labdarúgás
Tegnap, 17:43

Guardiolát nem lepte meg De Bruyne remek nápolyi idénykezdete

Bajnokok Ligája
Tegnap, 17:21

Kozma István: Szoboszlaiék nem véletlenül a magyar gyerekek kedvencei

Légiósok
Tegnap, 14:16

A Chelsea költött legtöbbet a keretére, öt Premier League-klub jár 1 milliárd felett

Minden más foci
Tegnap, 13:29

Rooney: A Manchester United rosszabb lett Amorim irányítása alatt

Angol labdarúgás
2025.09.15. 18:30

A BBC-nél is Szoboszlaié lett az előző hónap legszebb gólja a Premier League-ben

Angol labdarúgás
2025.09.15. 08:18

Guardiola: Még nem vagyunk készen, de lépésről lépésre haladunk

Angol labdarúgás
2025.09.15. 07:27
Ezek is érdekelhetik