Óriási dráma és két gól a ráadásban, Tottenham-siker az Etihadban

B. A.B. A.
2022.02.19. 18:20
Harry Kane második góljára már nem volt válasza a Citynek (Fotó: AFP)
A Manchester City elképesztő mérkőzésen 3–2-re kikapott hazai pályán a Tottenhamtől az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójának szombati rangadóján. A címvédő kétszer is egyenlített az észak-londoniak ellen, ám Harry Kane 95. percben érkező góljára már nem volt válasza.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
MANCHESTER CITY–TOTTENHAM 2–3 (1–1)
Manchester,
Etihad Stadion, 53 201 néző. Vezette: A. Taylor
MAN. CITY: Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – De Bruyne, Rodri, Gündogan – Sterling (Mahrez, 68.), Foden, Bernardo Silva. Menedzser: Pep Guardiola
TOTTENHAM: Lloris – C. Romero, E. Dier, B. Davies – Emerson Royal (Doherty, 83.), Bentancur, Höjbjerg, Sessegnon (D. Sánchez, 90+4.) – Kulusevski, Szon Hung Min (Lucas Moura, 80.) – Kane. Menedzser: Antonio Conte
Gólszerző: Gündogan (33.), Mahrez (90+2. – 11-esből), ill. Kulusevski (4.), Kane (59., 90+5.)

Nagyszerűen kezdte a Manchester City elleni rangadót a Tottenham, a vendégek már a 4. percben megszerezték a vezetést: Harry Kane remek ütemben ugratta ki a bal szélről befelé törő Szon Hung Mint, aki önzetlenül Dejan Kulusevski elé passzolt, a svéd válogatott futballista pedig 16 méterről nem hibázta el az üres kaput (0–1). A Juventustól kölcsönbe érkező játékos először kezdett a Premier League-ben, és az első gólját szerezte.

Az első negyedórában Szon révén jól használta ki az üres területeket a Spurs, a folytatásban viszont fokozatosan átvette az irányítást a házigazda – az egyenlítéshez azonban kellett egy nagy hiba. A 33. percben Raheem Sterling ívelt középre a bal szélről, a Tottenham színeiben 400. tétmérkőzését játszó Hugo Lloris nemes egyszerűséggel Ilkay Gündogan elé ütötte a labdát, a német válogatott középpályás pedig nem hibázta el hét méterről az ajándék lehetőséget (1–1).

A gól után még nagyobb fölénybe került a City, s ez a szünet után csak nőtt; éppen ezért volt meglepő, hogy ismét az észak-londoniak kerültek előnybe: Szon kiváló ütemben ívelt középre, az érkező Kane meg hat méterről a kapu bal oldalába belsőzött (1–2).

Az angol támadó könnyen kettőre növelhette volna az előnyt, de ziccerét Ederson óriási bravúrral kivédte, míg tíz perccel később hiába lőtte ki a rövid alsót, a megpattanó „gólpasszt” jegyző Kulusevski lesen volt, így a VAR-ozás után érvénytelenítették a találatot.

Akik azt hitték, hogy ennél jobban nem lehet fokozni az izgalmakat, azoknak pozitívan kellett csalódniuk: az igazi dráma a hajrában történt. A 92. percben Cristian Romero kezezése után tizenegyeshez jutott a Manchester City, a büntető a csereként beálló Rijad Mahrez magabiztosan a bal felsőbe vágta (2–2).

A fordulatoknak itt még nem volt vége, az igazi csattanó három perccel később érkezett: Kulusevski jobb szélről érkező beadásánál Kane az ötösnél megelőzte a védőjét, és a bal sarokba fejelt. 2–3

A hatékony kontrajátékkal győzedelmeskedő Tottenham három vereség után nyert ismét a bajnokságban és hat év után az Etihadban – a Manchester City pedig elkezdhet hátrafelé tekinteni, ugyanis a Liverpool a vesztett pontokat tekintve már csak három egységnyire van tőle.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Szombat
West Ham United–Newcastle United 1–1 (Dawson 32., Willcok 45+1.)
Arsenal–Brentford 2–1 (Smith Rowe 48., Saka 79., ill. Nörgaard 90+3.)
Aston Villa–Watford 0–1 (Dennis 78.)
Brighton–Burnley 0–3 (Weghorst 21., Brownhill 40., Lennon 69.)
Crystal Palace–Chelsea 0–1 (Zijes 89.)
Liverpool–Norwich City 3–1 (Mané 64., Szalah 67., Luis Díaz 81., ill. Rashica 48.)
Southampton–Everton 2–0 (S. Armstrong 52., S. Long 84.)

Vasárnap
15.00: Leeds United–Manchester United (Tv: Spíler1)
17.30: Wolverhampton–Leicester City (Tv: Spíler1)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+10. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. PERC: GÓÓÓL! HIHETETLEN, MEGINT VEZET A TOTTENHAM! Kulusevski beadása után Kane megelőzte az emberét az ötösnél, és a kapu bal oldalába fejelt (2–3).

90+4. PERC: Sessegnont Sánchez váltja.

90+2. PERC: GÓÓÓL, MAHREZ NEM HIBÁZTA EL! Kegyetlenül kilőtte a bal felső sarkot, Lloris hiába érezte az irányt.

Hét perc a ráadás.

90+1. PERC: Anthony Taylor kimegy megnézni... ÉS TIZENEGYES!

90. PERC: Újabb VAR-ozás! Romero a jelek szerint kézzel blokkolta Bernardo Silva beadását, ebből tizenegyes lesz.

86. PERC: Diert kell vizsgálni, ápolás miatt áll a játék.

85. PERC: Walker élesen középre lőtt labdájára senki nem ért oda, Cancelo finom ismétlését Davies csúsztatta szögletre.

80. PERC: Lloris húzta egy kicsit az időt.

80. PERC: Lucas Moura a pályán, Szonnak ennyi volt.

77. PERC: Romero is kapott egy sárga lapos figyelmeztetést.

77. PERC: Tűzijáték a vendégek kapuja előtt, közel az egyenlítéshez a City...

73. PERC: Gól, de les miatt nem adják meg! Kulusevski kísérlete egy védőn megpattanva Kane-hez került, az angol támadó lövésére nem ért le Ederson. A City szerencséjére a VAR-ozás után kiderült, hogy Kulusevski lesen volt Davies keresztlabdájánál.

68. PERC: Guardiola érzi, hogy változtatni kell, Mahrezt küldte be Sterling helyére.

Kevin De Bruyne a legutóbbi nyolc angol bajnokiján hét találatban vállalt főszerepet (öt gól, két gólpassz). A következő gólja az 50. lesz a Premier League-ben, negyedik belga futballistaként elérve ezt a számot (Romelu Lukaku, Christian Benteke és Eden Hazard után).

66. PERC: Lloris is megmutatta, hogy ő is képes a bravúrra, Gündogan bal szélre tartó lövését védte nagyszerűen.

64. PERC: Höjbjerg durvult egy kicsit, övé a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetése.

64. PERC: Majdnem kettő közte! Kane ismét ziccerbe került, de Ederson ezúttal óriási bravúrral, lábbal védeni tudott.

59. PERC: GÓÓÓL, ISMÉT VEZET A SPURS! Szon bal oldalról érkező, remek ütemű beadására Kane érkezett középen, és senkitől sem zavartatva, hat méterről a kapu bal oldalába belsőzött (1–2).

58. PERC: Sterling beadását nem érhette el Bernardo Silva: Sessegnon nemes egyszerűséggel magához ölelte a portugált.

54. PERC: Ritka alkalom: Szon vezérletével kontrázott a Spurs, a dél-koreai a bal lábára tette a labdát és lőtt, Ederson azonban leért a jobb alsó sarokra.

52. PERC: De Bruyne rövid sarok felé tartó szögletét Róben Dias húzta középre, a vendégek szerencséjére ott nem érkezett City-játékos.

A Tottenham az előző négy Manchester City elleni mérkőzéséből hármat is megnyert (egy vereség mellett). Amennyiben ma is begyűjti a három pontot, úgy először verheti meg oda-vissza a regnáló PL-bajnokot.

48. PERC: Továbbra is a City futballozik fölényben: két szögletig eljutott már a házigazda a fordulás óta, de helyzetet még nem tudott kialakítani.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás.

44. PERC: Laporte jól észlelte az üres folyosót, de túlságosan erős volt a passz Cancelónak.

42. PERC: Sterling eltalálta a brazil fejét, ápolásra is szükség van.

42. PERC: Walker beadása majdnem eljutott a lábát már lövésre emelő Sterlingig, Emerson Royal mentett óriásit.

33. PERC: GÓÓÓL, EGYENLÍT A MANCHESTER CITY! Sterling beadását Lloris Gündogan elé ütötte, aki hét méterről nem hibázta el az ajándék lehetőséget (1–1). Nagy hiba volt ez a francia kapustól.

Szon Hung Min hat gólt szerzett az előző nyolc Manchester City elleni mérkőzésen. A legutóbbi győztes találatnak bizonyult a nyitó fordulóban...

30. PERC: Gündogan látványos, de eredménytelen mozdulattal próbálta csapattársa beadását Lloris kapuja felé irányítani.

25. PERC: Emerson Royal vállalkozott egy átlövésre, nem is volt rossz próbálkozás: a labda körülbelül fél méterrel zúgott el a rövid felső fölött.

22. PERC: Cancelo most dropból lőtt, ezúttal sem hiányzott sok...

21. PERC: Sterling váltott jól ütemet, passza után Gündogan került helyzetbe, de a német válogatott középpályás csak a kapufát találta el.

19. PERC: Cancelo játszott össze Sterlinggel, s bár előbbi lövését védte Lloris, utólag kiderült, hogy a portugál lesen volt.

17. PERC: Cancelo unta meg a totojázást és villant a bal szélen: jól indult meg befelé, remek lövőcsellel elfektette a védőt, s bizony nem sokkal tévesztette el a bal felső sarkot.

15. PERC: A blokkról felpattanó labdát Bernardo Silva lőtte kapásból, 16 méterről a kapu mellé.

13. PERC: Kane keresztlabdája után Emerson Royal ívelt középre a jobb szélről, a hosszún érkező Sessegnon azonban már nem tudott jól hozzáérni.

Hugo Lloris a 400. mérkőzését játssza a Tottenham színeiben.

8. PERC: De Bruyne beadása megtalálta Fodent, aki továbbcsúsztatta ugyan a labdát, de az csak Llorisnak volt jó.

4. PERC: GÓÓÓL, VEZET A TOTTENHAM! Kiváló kontra a vendégektől: Kane remek labdával indította a leshatárról kilépő, a bal szélen megiramodó Szont, aki önzetlenül középre játszott, az érkező Kulusevski pedig a tizenhatos vonaláról az üres kapuba lőtt (0–1).

4. PERC: Cancelo beadása volt nagyon magas Sterlingnek.

Pep Guardiola és Antonio Conte ötödször néz farkasszemet egymással. A 2016–2017-es idényben Conte lett az első menedzser, aki kétszer is felülmúlta csapatával Guardiola együttesét, de a spanyol a következő kiírásban két sikerrel visszavágott.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Tottenham indította útjára a labdát.

Égszínkék szerelésben játszik a Manchester City, fehér-sötétkékben a Tottenham.

A mérkőzés játékvezetőjeAnthony Taylor.

A két csapat legutóbb a nyitó fordulóban találkozott egymással, akkor Londonban a Spurs 1–0-ra legyőzte a címvédőt.

Szombat
West Ham United–Newcastle United 1–1 (Dawson 32., Willcok 45+1)
Arsenal–Brentford 2–1 (Smith Rowe 48., Saka 79., ill. Nörgaard 90+3)

Vasárnap

A találkozót a Digi Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Manchester City–Tottenham angol bajnoki rangadó online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!