Liverpooli botlás: egy pontot elvitt az Anfieldről a WBA

2020.12.27. 17:18
Semi Ajayi a magasban, a labda nemsokára a liverpool hálójában (fotó: AFP)
Az angol Premier League 15. fordulójában a Liverpool hazai pályán meglepetésre csak 1–1-et játszott a 19. helyezett ellen. Bár az első félidőben óriási fölényben játszott a hazai csapat, csupán egy gólt tudott szerezni, és ez megbosszulta magát, mert a második félidőben a magára találó birminghamiaknak sikerült az egyenlítés.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ
Liverpool–West Bromwich Albion 1–1
(1–0)
Liverpool, Anfield, zárt kapuk mögött. Vezette:Kevin Friend
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, Matip (R. Williams, 60.), Fabinho, Robertson – C. Jones (Oxlade-Chamberlain, 83.), Henderson, Wijnaldum – Szalah, Firmino (Origi, 90.), Mané. Vezetőedző: Jürgen Klopp
WBA: Johnstone – Furlong, Ajayi, O'Shea, Gibbs – Sawyers – M. Philips, C. Robinson (M. Pereira, 73.), Gallagher (Ivanovics, 90+1.), Diangana – Grant (Austin, 78.). Vezetőedző: Sam Allardyce
Gólszerző: Mané (12.), ill. Ajayi (82.)

A karácsonyi meccsdömpingben látszólag könnyű ellenfél ellen kellett felvennie a küzdelmet az éllovas Liverpoolnak a Premier League 15. fordulójában, hiszen a West Bromwich Albion a forduló előtt a 19. helyen állt a bajnokságban, és egyelőre nem tűnik túl acélos gárdának.

Ennek megfelelően indult a meccs, és lényegében az egész első félidő nyomasztó Liverpool-fölényben telt. A leginkább Sadio Mané volt elemében, több helyzetet is kidolgozott, de ezeket sorra elpuskázta.

A 12. percben viszont remekül oldotta meg a feladatát. Matip beadását mellre vette, majd mielőtt a labda lepattant volna, kiválóan lőtt a hálóba. 1–0

Az egyoldalú meccset látva felrémlett egy nagy különbségű hazai győzelem lehetősége is. Csakhogy Mané és Szalah is elhibázta a lehetőségeit, és a nyugodt liverpooli játék nem hozta meg a következő gólt. Jellemző a Liverpool fölényére, hogy Alissonnak egyszer sem kellett védenie, valamint hogy Henderson egymaga majdnem duplaannyi átadással jelentkezett, mint a teljes WBA.

A második félidőben valamivel bátrabban jöttek ki a vendégek, és a liverpooli fölény köddé vált. Küszködött a hazai csapat, már nem sikerült olyan könnyen helyzetbe kerülni, mint az első félidőben, ráadásul a vendégek is egyre többször veszélyeztettek.

A Liverpool leült, és erre rá is fizetett, mert a felbátorodott WBA a 82. percben egyenlített. Egy szögletkombináció után hárman is szabadon maradtak a hazai ötös környékén, közülük Ajayi fejelt a kapufa és Alisson segítségével a kapuba. 1–1

Az utolsó percekre még jutott egy hatalmas Firmino-helyzet, amelyet Johnstone nagy bravúrral védett, de több már nem, így a jól küzdő West Bromwich megérdemelten vitt haza egy pontot az Anfieldről. Sam Allardyce volt az az edző, aki legutóbb győztesen távozott az Anfieldről, most ez nem sikerült, de a döntetlen a csapata helyzetében elismerésre méltó teljesítmény.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Vége a meccsnek, a WBA hazavitt egy pontot az Anfieldről. 1–1
90. perc: 4 perc a hosszabbítás.
89. perc: Oxlade-Chamberlain
remek beadását az ötös bal sarkáról fejelte kapura Firmino, de Johnstone őrült bravúrral védett.
83. perc: Vajon a Liverpool fel tud újra pörögni? Mert nagyon leültek a hazaiak...
82. perc: GÓÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A WBA! Hihetetlen, de benne volt a levegőben... Jobb oldali szögletet gurított le Matheus Pereira, majd a visszakapott labdát beadta,Ajayi egyedül maradt, 7 méterről a bal kapufára fejelt, onnan Alissonra, majd a hálóba pattant a labda. 1–1
78. perc: Alexander-Arnold
szabadrúgása ment el nem sokkal a léc mellett-fölött.
76. perc: Szalah jó kényszerítővel jutott be a tizenhatoson belülre, de mielőtt lőhetett volna, szerelték.
72. perc: Nagy helyzet a birminghamiak előtt! Grant nyargalt egyedül Alisson kapuja felé, nem tudták szerelni, lövés is lett belőle, de a nem túl erős, 12 méteres próbálkozást könnyen védte a hazai kapus.
68. perc: Szalah beadását Robertson fejelte középre, de ott nem jött senki, csak Johnstone kapus.
65. perc: Bal oldali beadás után Szalah fejelhetett 8 méterről, de nem nagyon tudta irányítani, így nem is lett veszélyes.
61. perc: Kloppp hevesen reklamált, megnőtt benne a feszültség, egy sárgával igyekezett a bíró lehiggasztani.
59. perc: Bizony, bizony... Matipot le kell cserélni. Rhys Willams állt be a helyére.
58. perc: Matip kért ápolást, mintha meghúzódott volna a combja vagy az ágyéka. Lehet, hogy cserélni kell?
56. perc: O'Shea kapott sárga lapot, mert elrúgta a labdát Henderson elől, de a liverpooli lábát is eltalálta.
51. perc: Jó lövés! Grant kapott szép átadást, mellre vette, majd kis igazítás után lőtt, de a kapu közepébe tartó labdát fogta Alisson.
50. perc:
Az első félidő statisztikái között böngészve érdekes, hogy Henderson egymaga 85 átadással jelentkezett, ami majdnem a duplája annak, amennyit az egész WBA végrehajtott az első játékrészben (46).
49. perc: Alisson első labdaérintése... Egy nem túl jó beadást húzott le.
47. perc: Hendersonnak készítették le a labdát, ő pedig rosszul találta el, így a labda 17 méterről jócskán elkerülte a kaput.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, sokkal jobb a Liverpool, de csak egy góllal vezet. 1–0
43. perc: Szalah
fejelhetett, bár igazából ez nem volt helyzet, így semmilyen veszélyt nem jelentett a vendégek kapujára.
38. perc: Elég egyoldalú a küzdelem, a Liverpool támad, a West Bromwich védekezik, támadásra már nem futja az erejéből.
34. perc: Robertson ívelt a tizenhatoson belülre, O'Shea kifejelte, csakhogy röviden, éppen Szalah elé, aki 16 méterről arasznyival lőtt a léc fölé.
30. perc: A szabadrúgást Alexander-Arnold jócskán mellé csavarta.
29. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Liverpool, mivel Jonest lökték el a kaputól 22 méterre.

Opta Joe azt írja, hogy ha Sadio Mané betalált az Anfielden, 41-szer nem szenvedtek vereséget, és ebből 40-szer nyert a liverpooliak. Nem lennénk most a „rigók” helyében.

23. perc:
Egy jobb oldalról élesen középre lőtt labdára rajtolt Mané, de nem érte el 5 méterre a kaputól, a védő szögletre mentett.
21. perc: Megint Mané!
A leshatáron helyezkedett a szenegáli támadó, majd a beadást előrevetődve próbálta a bal alsóba juttatni, de jó egy méterrel célt tévesztett.
20. perc: Alexander-Arnold vállalt el egy lövést 17 méterről, de egy védőről lepattant a labda.
19. perc: Mané harcolt meg a védőjével, hogy 5 méterre a kaputól elérje a jobb oldali beadást, de a vendégek jártak sikerrel.
18. perc: Robertson bal oldali szöglete milliméterekkel suhant el Szalah lába előtt.
12. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A LIVERPOOL! Eddig tartott a vendégek figyelme. Mané indult be középen, jött is a labda Matiptól, amelyet mellel átvett a szenegáli támadó, majd 9 méterről, kapásból a kapuba lőtt. 1–0
11. perc:
Megint sikerült Robertsonnak elmennie a bal oldalon, de ezúttal jobban figyeltek a birminghamiak a beadására, úgy lefülelték, mint a pinty.
6. perc: Remek bal oldali beadás érkezett Robertsontól a WBA tizenhatosán belülre, Szalah lába előtt alig néhány centire suhant el a labda.
3. perc: A vendégek szakvezetője, Sam Allardyce nevéhez fűzödik a legutóbbi vendéggyőzelem az Anfielden. Nem ma volt, 2017 áprilisában, amikor a Crystal Palace-t irányítva győzött. Azóta 66-szor nyert hazai pályán a Liverpool, és ma is esélyes.
2. perc: Visszatért a liverpooli kezdőbe Mohamed Szalah, aki legutóbb a kispadon kezdett.

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A Liverpool tiszta pirosban, a WBA kék-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Liverpool–WBA mérkőzés az angol bajnokság 15. fordulójából. Tartsanak velünk!