Szalah duplázott, a Liverpool az Anfielden is kiütötte az MU-t

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2022.04.19. 20:46
Újabb kiütéses győzelmet aratott az MU felett a Liverpool, amely a tabella élére ugrott – átmenetileg biztosan (Fotó: Getty Images)
A Liverpool 4–0-ra kiütötte a Manchester Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) keddi rangadóján, amelyet a 30. fordulóból pótoltak be. A mérkőzésen Luis Díaz és Sadio Mané is betalált, Mohamed Szalah pedig duplázott.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Liverpool–Manchester United 4–0
(2–0)
Liverpool, Anfield. Vezette: Atkinson
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho (J. Milner, 86.), Thiago – Szalah, Mané, L. Díaz (Jota, 70.). Menedzser: Jürgen Klopp
MU: De Gea – Wan-Bissaka, P. Jones (Sancho, a szünetben), Maguire, Lindelöf, Dalot – Pogba (Lingard, 10.), Matics – Elanga (Mejbri, 84.), B. Fernandes, Rashford. Menedzser: Ralf Rangnick
Gólszerző: L. Díaz (5.), Szalah (22., 85.), Mané (68.)

A Liverpoolnak a bajnoki cím, a Manchester Unitednak pedig a BL-indulást érő negyedik pozíció elérése a legfőbb célja ebben a Premier League-idényben, így a szokásosnál is motiváltabb lehetett a két fél az egymás elleni rangadó előtt. A meccshangulatot azonban gyászhír tompította: Cristiano Ronaldo hétfőn tudatta a világgal, hogy elhunyt újszülött kisfia. Emiatt a pályán sem volt ott kedd este.

Az ötszörös aranylabdás klasszison kívül is volt több fontos hiányzója az MU-nak, így a kezdőcsapat is tartogatott meglepő neveket – ott volt például Phil Jones is, aki korábban csak egy PL-meccsen jutott lehetőséghez ebben az idényben. A mérkőzés aztán nem is indult jól a manchesteriek számára: Sadio Mané kiugratása, majd Mohamed Szalah jó ütemben középre tett labdája után Luis Díaz szerezte meg a vezetést a Liverpoolnak az 5. percben.

Az első félidő ebben az ütemben is folytatódott végig: a Liverpool szemet gyönyörködtető, gyors támadásokat vitt végig, a Manchester United pedig szenvedett, támadásai korán elhaltak, az ellenfél tizenhatosán belülre nem tudott eljuttatni labdákat. A második hazai gólra sem kellett sokat várni: a 22. percben Mané varázslatos átadással hozta ziccerbe Szalahot, aki közelről, a kapuval szemben nem hibázott (2–0).

A második játékrészt higgadt labdajáratással kezdte a Liverpool, a Manchester United pedig lassacskán, de kezdett ébredezni, és Jadon Sancho remek passza révén egy Marcus Rashford-, majd egy Anthony Elanga-lövésig is eljutott, de Alisson mindkétszer védett. Ezt követően nem sokkal megrázta magát a Liverpool, és labdaszerzés után gyors támadást vezetett, melynek végén Sadio Mané is betalált a 68. percben (3–0).

A hátralévő időben már nem jutott sok izgalom a semleges szurkolók számára, de Szalah azért még megszerezte a második gólját, a Liverpool pedig könnyedén behúzta a rangadót, ezzel együtt a három pontot, így – átmenetileg biztosan – a tabella élére ugrott, két ponttal megelőzve az eggyel kevesebb mérkőzést játszó Manchester Cityt. 4–0

20. Norwich City32562122–66–4421

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! SIMÁN NYERT A LIVERPOOL, 4–0-RA!

Három perc a ráadás.

89. perc: Kissé elszabadultak az indulatok, Bruno Fernandes is kap egy sárga lapot – Alexander-Arnoldot buktatta csúnyán.

88. perc: Mejbri a hibája után egy lapot is begyűjt.

86. perc: Milner jött be Fabinho helyére.

85. perc: Keita kapott egy sárga lapot.

85. perc: GÓÓÓL! Szalah újra betalált, ezzel már négygólos a különbség. A frissen beállt MU-középpályás, Mejbri adta el a labdát, Jota Szalah-nak passzolt, ő pedig a kapuba talált – még úgy is, hogy Wan-Bissaka beleért a lövésbe. 4–0

A 19 esztendős Mejbri váltotta Elangát a vendégeknél.

A szurkolók közül sokan már hazafelé indultak.

80. perc: Thiago hagyta el a pályát, a helyére Naby Keita állt be.

A gól óta azt történik, mint az első félidő elején: a Liverpool higgadtan járatja a labdát, a Manchester United pedig próbálkozik ugyan megszerezni azt, de ha így is tesz, nem tud veszélyes támadásokat vezetni.

70. perc: Luis Díazt a 15 gólos Diogo Jota váltotta a hazaiaknál.

Díaz, Szalah és Mané is szerzett egy gólt, valamint kiosztott egy gólpasszt.

68. perc: GÓÓÓL! Újabb Liverpool-találat, az első második félidei helyzetből... Robertson szerzett labdát, felcipelte a támadóharmadba, kitette Díaznak, aki középre passzolt Manénak, a szenegáli pedig higgadtan lőtt a bal alsó sarokba. 3–0

64. perc: EZ MOST HELYZET VOLT! Sancho adott zseniális passzt Rashfordnak, aki Alissonnal került szembe, de belerúgta a labdát a brazil kapusba. A kipattnaót Elanga tűzte rá, de azt is véde Alisson.

62. perc: Jordan Henderson maradt lent a földön, de aztán felállt – tudja folytatni a mérkőzést.

Visszaállt, és csak labdajáratással fárasztja ellenfelét a Liverpool, míg az MU próbálkozik ugyan a labdaszerzésekkel, de kevés sikerrel teszi mindezt.

55. perc: Eltelt tíz perc, de kapura lövést még nem jegyezhettünk fel ebben a félidőben. Az MU továbbra sem lőtt még a meccsen...

A folytatás egyelőre olyan mint az első játékrész vége: a Liverpool zavartalanul járatja a labdát, a Manchester United pedig nem erőlteti a letámadást.

46. perc: KEZDETÉT VETTE A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Phil Jones helyére Jadon Sancho állt be a szünetben.

Kicsit csúszik a második félidő kezdete – Martin Atkinson technikai berendezését kellett rendbetenni.

A Manchester United védelme immár 74 alkalommal kapitulált a Liverpool ellen a Premier League-ben – többször mint bármelyik másik csapat ellen.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

Egy perc a ráadás.

Szűk egy félidő után 9–0 a lövések száma, 78–22-es labdabirtoklással.

44. perc: Luis Díaz távolról lőtt, De Gea magabiztosan hárított.

42. perc: Szalah lépett be ismét a védők mögé, Maguire pedig összehozta a hetedik liverpooli szögletet.

Az utóbbi percekben a Manchester United eljutott első labdaérintéséig a Liverpool tizenhatosán belül, míg a túloldalon nyugodtak a hazaiak, labdát járatnak, s egy-egy hosszabb átadás után újabb támadásokkal próbálkoznak meg.

34. perc: Újabb liverpooli gól, de les! Fabinho jutott be a tizenhatoson belülre, majd hosszas kivárás után nem lőtt, hanem Díaznak passzolt, aki betalált, de lesen volt.

32. perc: Az ötödik liverpooli szögletet követi egy hatodik is – Maguire fejelte ki a labdát. Nem sokkal később Mané közeli lövését védte De Gea, de mint kiderült, lesen volt a szenegáli.

30. perc: Szalah lépett be a tizenhatoson belülre, csinált egy cselt, lőtt, de megpattant a labdája, De Gea pedig odaért.

A virtuális tabellán a Liverpool átvette a vezetést a Manchester City előtt.

A LIVERPOOL MÁSODIK GÓLJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

22. perc: GÓÓÓL! Totális dominancia – növeli előnyét a Liverpool! Hosszas labdajáratás után Manl egy varázslatos mozdulattal emelt a tizenhatoson belülre Szalah elé, aki a kapu ziccerben, a kapuval szemben nem hibázott. 2–0

Egyelőre úgy tűnik, hiába a mérkőzés előtti taktikai változtatás Rangnicktól, a Liverpool teljes kontroll alatt tarja a mérkőzést.

16. perc: Mané próbálkozott meg egy lövéssel – Maguire lábáról pattant szögletre a labda. A sarokrúgásból nagyobb veszély nem lett.

A csere után Bruno Fernandes lépett vissza Matics mellé a középpályára, Lingard a támadósorba csatlakozott Elanga és Rashford mellé.

10. perc: Rangnick máris változtatott – Pogba helyén Lingard a pályán. Az ok nem taktikai,a francia világbajnok középpályás megsérült.

7. perc: Ahogyan ígérték a Liverpool-szurkolók, a 7. és a 8. perc között álló tapssal tudatták együttérzésüket a kisfiát gyászoló Cristian Ronaldóval.

A LIVERPOOL VEZETŐ GÓLJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

5. perc: GÓÓÓL! Máris vezet a Liverpool – ez nem tartott sokáig! Mané ugratta ki a jobb oldalon a jókora üres területet befutó Szalah-t, ő pedig Luis Díaz elé tálalt, aki közelről bevette De Gea kapuját. 1–0

3. perc: A Liverpool azonnal magához ragadta a kezdeményezést – az első Tren Alexander-Arnold-beadást Lindelöf fejelte ki.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Liverpool szokásos vörös szerelésben, a Manchester United kék mezben futott ki a pályára.

Már szól a You"ll Never Walk Alone – hamarosan kezdődhet a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

A két csapat őszi rangadóján még Ole Gunnar Soskjaer irányította az MU-t, az akkor hazai pályán játszó manchesteriek pedig egészen pocsék teljesítményt nyújtottak: a Liverpool Mohamed Szalah mesterhármasának is köszönhetően 5–0-ra győzött. Eljött a visszavágás ideje? A két csapat formája, és a United kezdőcsapata nem feltétlen ezt mondatja – legalábbis előzetesen.

A Liverpoolnál csak Roberto Firmino hiányzik sérülés miatt, a túloldalon azonban egészen veretes a névsor: Fred, Edinson Cavani, Luke Shaw, Raphaël Varane és a csapata által eltiltott Mason Greenwood sem bevethető. Ma pedig az is kiderült, hogy családi okokból kifolyólag Cristiano Ronaldo sem lesz ott a pályán – az ötszörös aranylabdás portugál világklasszis hétfőn tudatta a világgal, hogy elhunyt újszülött kisfia. Bruno Fernandes pár napja autóbalesetet szenvedett, de ő tudja vállalni a játékot.

A Manchester United videója, hangolódás gyanánt

A Liverpool célja egyértelműen a bajnoki cím, miközben a csapat már megnyerte az Angol Ligakupát, döntős az FA-Kupában és elődöntős a Bajnokok Ligájában, tehát még mindegyik versenysorozatban van esélye a végső győzelemre. Jürgen Klopp csapata a PL-ben jelenleg egyetlen ponttal van lemaradva a címvédő, egyben éllovas Manchester Citytől, meccsazonossággal.

A Manchester United ezzel szemben korántsem a klubtörténet legszebb időszakát éli, hiszen Ralf Rangnick kinevezése óta sem tudott számottevően fejlődni, s a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik pozíció elérése sem biztosított – sőt!

Utóbbi miatt a mai az MU számára is egy rendkívül fontos rangadó a mai, a kezdőcsapat (a sérülések nélkül is) azonban tele van meglepetéssel: Rangnick öt védővel áll fel, és bekerült a csapatban az a Phil Jones, akit egész idényben mellőztek, mindössze egy bajnokin kapott lehetőséget.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A LIVERPOOL–MANCHESTER UNITED LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!