A Chelsea egy félidőn át emberhátrányban is pontot szerzett az Anfielden

2021.08.28. 18:25
Van Dijk (pirosban) és Lukaku nagyot küzdöttek egymással már az első percektől kezdve (Fotó: AFP)
Az angol bajnokság 3. fordulójában a Chelsea egy félidőn át emberhátrányban játszva 1–1-es döntetlent játszott a Liverpool otthonában, így mindkét csapat megőrizte veretlenségét.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
LIVERPOOL–CHELSEA 1–1
(1–1)
Liverpool,
Anfield. Vezette: Anthony Taylor
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip,Van Dijk, Robertson (Cimikasz, 86.) – Elliott, Henderson (Thiago Alcantara, 74.), Fabinho – Szalah, Firminho (Diogo Jota, 43.), Mané. Vezetedző: Jürgen Klopp
Chelsea: É. Mendy – Azpilicueta, Christensen, Rüdiger – R. James, Jorginho (Chalobah, 87.), Kanté (Kovacic, a szünetben), Marcos Alonso – Mount, Havertz (Thiago Silva, a szünetben) – R. Lukaku. Vezetőedző: Thomas Tuchel
Gólszerző: Szalah (45+4. – 11-esből), ill. Havertz (21.)
Kiállítva: R. James (45+3.)

Az angol bajnokság 3. fordulójának csúcsrangadóján a Chelsea látogatott a Liverpool otthonába, s ugyan a hazaiak kezdték valamivel veszélyesebben a mérkőzést, mégis a vendégek szereztek vezetést a találkozó 21. percében. Kai Havertz szöglet után remek mozdulattal csúsztatott a hosszú sarokba az ötös bal sarkáról.

Nem hangzik szépen, de a Chelsea-nek nagyjából ennyi volt a gólveszélyes futballja, a meccs hátralévő időszakában még Romelu Lukaku egy-egy kevésbé veszélyes megmozdulását jegyezhettük fel.

A hazaiak bőven próbálkoztak az egyenlítéssel, ami végül az első félidő ráadásában jött össze, miután Anthony Taylor játékvezető a gólvonalon kezező Reece Jamest kiállította és tizenegyest ítélt. A büntetőt Mohamed Szalah váltotta gólra, s a vörösöknek egy félidő maradt, hogy emberelőnyben játszva elrontsák a Chelsea makulátlan mérlegét, s megőrizzék a sajátjukat.

Nem jött össze, a londoniak ugyanis megmutatták, hogyan kell tíz emberrel védekezve az Anfielden játszani, s a Liverpool nem is talált fogást a parádésan teljesítő Chelsea-n, így a második félidőben hiába volt több gólszerzési lehetősége a hazaiaknak, az újabb gólszerzés nem sikerült, így mindkét csapat továbbra is veretlen az angol élvonalban.

20. Arsenal330–9–90

Köszönjük a figyelmet, hamarosan jövünk az összefoglalóval!

93. perc: Thiago Silva kifejeli, Taylor lefújja, vége!

92. perc: Mané harcolt ki szögletet a bal oldalon.

91. perc: Ha nem mondtuk volna, három perc lesz a hosszabbítás. Legalábbis ez a terv.

90. perc: Újabb szöglet, a Cimikasz, Van Dijk duó három kék mezest küld a földre, nincs szabadrúgás. Helyzet se.

89. perc: Alexander-Arnold szöglete után Matip fejesét segíti fölé Mendy.

87. perc: Chalobah érkezik Jorginho helyére.

86. perc: Cimikasz váltja Robertsont.

84. perc: Egy Chelsea-ziccer! Lukaku remekül ugratja ki Kovacicot „balkötőben”, de hiába a nagy lehetőség, gyengén lő a rövidre. Válaszképp Szalah hasonlóan elpocsékol egy nagy helyzetet a gyenge lövésével…

82. perc: Robertson parádés mozdulattal cselezte ki Mountot, aztán az oldalvonalat is… londoni bedobás.

80. perc: Alexander-Arnold jobbról kanyarít középre, mély, Mendyé.

78. perc: A Liverpool 70 százalékban birtokolja a labdát, a Chelsea 30-ban.

76. perc: Fabinho pakolt oda Jorginhónak, megúszta sárga lap nélkül.

74. perc: Na, most jön a csere, Hendersont váltja Alcantara.

72. perc: Azpilicueta harcolt ki szögletet. Alonso jobbról teszi középre, de jól működik a londoni légvédelem.

69. perc: Csere: Thiago Alcantara érkezik. Majd, egyszer.

66. perc: Henderson balról élesen középre, Szalah lőne, de Alonso menteni tud előle.

63. perc: Mount adott középre jobbról a tizenhatos sarkáról, Marcos Alonso az ötös bal sarkáról fejelte középre, Lukaku estében a blokkba lőtt.

61. perc: Liverpooli szöglet jobbról, Henderson fejel, fölé.

59. perc: Most Fabinho próbálkozik 20-ról, Mendy védi. Aztán fél perc múlva Robertson is teszteli a szenegáli kapust.

58. perc: Henderson! Egy jobbról elvégzett szöglet után rá jön ki a figura a tizenhatos bal sarkánál, lő is, de nem „kanyarodik be” a labda a jobb felsőbe.

55. perc: Nagy a liverpooli nyomás, most éppen Mané és Szalah próbálkozik a vendégek ötösének bal sarkánál, de miután a védők szerelnek, jobb híján heves reklamálásba kezdenek, hiába.

52. perc: Van Dijk! Messziről, jó 25-28 méterről lőtt, Mendy vetődve oldalra tolta a labdát, Alexander-Arnold lőtte középre a kipattanót jobbról, de nem jött társ…

49. perc: Szalah nyeste középre a labdát külsővel jobbról, Jota 8 méterről fölé bólintott.

47. perc: Két csere a vendégeknél. Havertz és Kanté le, Thiago Silva és Kovacic be.

46. perc: Folytatódik az összecsapás.

45+5. perc: Vége az első félidőnek. A londoniak változatlanul reklamálnak…

45+5. perc: Reklamálásért sárgát kapott Rüdiger és Mendy is a gól után.

45+4. perc: Szalah… belövi, higgadtan, középre, 1–1. A gól után aztán össze is szólalkoznak a játékosok, Lukaku óhajtaná egyben elfogyasztani Szalahot, a szándékért sárgát kap. Az egyiptominak ez volt a 99. PL-gólja.

45+2. perc: Videózás után Taylor játékvezető piros lapot adott a kézzel mentő Jamesnek, és tizenegyest a Liverpoolnak. Szalah a labda mögött.

45+1. perc: Atyaég, mi volt itt… Egy szöglet után Matip fejese közelről nem volt jó, a visszapattanót aztán a lécre tette, majd a kavarodás végén James a gólvonalon állva kézzel mentett.

45. perc: Úgy fest, legalább 48 perces első félidőnk lesz…

44. perc: A dühös Mohamed… Szalah két jó csel után elveszti a labdát, aztán felborítja Jorginhót, majd elrúgja a labdát. Megússza sárga lap nélkül.

43. perc: Firminho nem folytatja. Jota váltja.

41. perc: Kanté maradt a földön egy összecsapás után, ápolás. Mané esett rá a jobb lábára.Tudja folytatni.

39. perc: Mendy húzta le magabiztosan Alexander-Arnold jobbról beívelt szabadrúgását.

37. perc: Szalah visszagurítása után Elliott 14 méterről eltörte a labdát, csúnyán fölé lőtt.

35. perc: Lukaku lódult meg egy jó labdaszerzés után, kitette balra Mountnak, de az ő lövése keresztbe elment a kapu előtt.

32. perc: Szalah beadása után Mendy jól lépett ki kapujából és szépen szedte le Mané fejéről a labdát.

28. perc: Jorginhót kell ápolni, de tudja folytatni az Európa-liga legjobb játékosának választott olasz-brazil.

26. perc: Szalah lépett ki egy előrevágott labdára, de Mendy a tizenhatoson kívülre kifutva elrúgta előle a labdát.

24. perc: Lukaku a felezővonaltól indult meg, de a nagy rohanásban elhagyta a labdát, aztán Mount ívelésére már nem tudott időben reagálni.

21. perc: Vezet a Chelsea! James ívelt balról ívelt szöglete után Kai Havertz az ötös sarkáról remekül csúsztatta a hosszú sarokba a labdát, 0–1.

20. perc: Marcos Alonso beadása szögletre pattant Alexander-Arnoldról.

17. perc: Lukaku harcolt meg egy labdáért a jobbon, beadása azonban nem talált társat középen.

14. perc: Egy jobbról érkezőremek beadást Marcos Alonso halászott el Szalah elől, és még szögletre sem engedte ki a labdát.

11. perc: Szalah robbant volna egy előrevágott labdára, de a kapujából kilépő Mendy megelőzte a tizenhatos vonala előtt és elrúgta előle.

8. perc: Alexander-Arnold ívelt a kapu elé szabadrúgást, Van Dijk fejelt a kapu mellé 8 méterről.

4. perc: Elliott lőtt mellé, miután kapott egy nagyszerű passzt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés!