A Liverpool a 90. percben egyenlített az Arsenal ellen

2016.01.13. 20:50
Az Arsenal és a Liverpool nem bírt egymással az izgalmas összecsapáson (Fotó: Action Images)
A Liverpool kétszer is vezetett az Arsenal ellen, majd fordítottak az „ágyúsok”, akik egészen a 90. percig győzelemre álltak az angol Premier League 21. fordulójának rangadóján, amely végül 3–3-mal ért véget. A forduló nyertesének számító Leicester City idegenben legyőzte a Tottenhamet, így pontszámban beérte az Arsenalt. A Manchester City és a Chelsea hazai pályán vesztett pontokat.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

Liverpool–Arsenal 3–3 (Firmino 10., 19., Allen 90., ill. Ramsey 14., Giroud 25., 55.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Mivel a mostani idényben attraktív támadójátékkal kirukkoló Arsenal találkozott a szintén erősen tartalékos, de egyébként is sokszor ingatag lábon álló védelemmel bíró Liverpoollal, egyáltalán nem csodálkoztunk azon, hogy négy gólt láthattunk az első félidőben.

A hazaiaktól Roberto Firmino remekelt, aki kétszer is eredményes tudott lenni a szünetig, előbb ügyesen kihasznált egy védelmi kihagyást, majd bombagóllal sokkolta Petr Cechet. Csakhogy egyáltalán nem ingott meg az Arsenal, előbb Aaron Ramsey, majd Olivier Giroud szerzett látványos találatot – maradjunk annyiban, hogy egyik alkalommal sem remekelt a Simon Mignolet, Kolo Touré, Mamadou Sakho trió –, sőt a francia a pihenő után is betalált, 2–3-ra módosítva az állást.

Ha már felmerült Mignolet neve: a belga megőrizte helyét a kezdőben, de Bogdán Ádám a keretben nem, ahogyan azt várni lehetett, a kölcsönből visszatért Danny Ward ült helyette a kispadon.

Az utolsó 30 percben hatalmas csata zajlott az egyre jobban átázó gyepen, hősiesen védekezett az Arsenal, mindent egy lapra feltéve támadott a Pool, Arsene Wenger pedig igen bátran nem védőket hozott be, hanem középpályáját frissítette – Jürgen Klopp szerencsésebb kézzel változtatott, két cserejátékosa, Christian Benteke és Joe Allen hozta össze az egyenlítő találatot a 90. percben, így alakult ki a 3–3-as végeredmény.

Bánhatja a pontvesztést az első helyét azért még így is megőrző Arsenal, de bánhatja a győzelem elszalasztását a Liverpool is, hiszen Klopp bajnoki mérlege így valamivel rosszabb már, mint elődje, Brendan Rodgers idénybeli egyenlege...

Az Arsenalt pontszámban beérte a Leicester City, amely Robert Huth góljával nyert a Tottenham otthonában. Jamie Vardynak ezúttal sem jött össze a gól, a korábban zsinórban 11 meccsen eredményes csatár a nagy sorozata óta hét találkozón csak egyszer talált be, s összesen hatszorlőtt kapura. A Leicester ennek ellenére jól áll.

A Manchester City nagy lehetőséget szalasztott el: Yaya Touréék nem bírtak az Evertonnal, csak egy pontot szereztek.

A Chelsea kétszer is vezetett a West Bromwich ellen, előbb César Azpilicueta góljával, majd Gareth McAuley segítségével. Ám a WBA mindkétszer egyenlített – James McClean a 86. percben talált be –, így a Chelsea nem tudta megszerezni a három pontot. A lefújás után Diego Costa több vendégjátékosnak is nekiment, majd végül az öltözőfolyosóra irányították. Guus Hiddinket bizonyára az sem vigasztalta, hogy vele még veretlen a Chelsea.

A bajnoki címvédő a tabella 14. helyéről várja a hét végi folytatást, nem tudott közelebb kerülni a három ponttal előtte álló WBA-hoz, amelyet pontszámban beért a Southampton. A legutóbbi nyolc bajnokijából hatot elvesztő és csak egyet megnyerő Soton összeszedte magát és megérdemelten győzte le a Watfordot.

Korai vezetése után hátrányba került a Sunderland a Swansea City otthonában (ahol Lukasz Fabianski, a hazaiak kapusa gólpasszt adott André Ayew találatához), mégis örülhetett a végén. Jermain Defoe mesterhármassal vette ki a részét az emberelőnyben elért 4–2-es sikerből, az angol csatár 2004 óta először triplázott a Premier League-ben, ennyi idő senki más két mesterhármasa közt sem telt el a PL-ben.

A Stoke City kihasználta, hogy majdnem egy órát emberelőnyben játszott a Norwich ellen, 3–1-es győzelmével feljött a hetedik helyre.

Tottenham Hotspur–Leicester City 0–1 (Huth 83.)
Swansea City–Sunderland 2–4
(Sigurdsson 21. – 11-esből, A. Ayew 40., ill. Defoe 3., 61., 85., Van Aanholt 49.)
Manchester City–Everton 0–0
Stoke City–Norwich City 3–1 (Walters 49., Joselu 67., Bennett 78. – öngól, ill. Howson 55.)
Southampton–Watford 2–0 (Long 17., Tadics 73.)
Chelsea–West Bromwich Albion 2–2 (Azpilicueta 20., McAuley 73. – öngól, ill. Gardner 33., McClean 86.)

Kedden játszották:

Newcastle United–Manchester United 3–3 (Wijnaldum 42., Mitrovics 67. – 11-esből, Dummett 90., ill. Rooney 9., 79. – az elsőt 11-esből, Lingard 38.)
Bournemouth–West Ham United 1–3 (Arter 17., ill. Payet 86., Valencia 75., 84.)
Aston Villa–Crystal Palace 1–0 (Lescott 58.)

A KEDDI MÉRKŐZÉSEKRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

1. Arsenal 21 13 4 4 37–21 +16 43
2. Leicester City 21 12 7 2 38–25 +13 43
3. Manchester City 21 12 4 5 39–21 +18 40
4. Tottenham 21 9 9 3 34–17 +17 36
5. West Ham 21 9 8 4 33–24 +9 35
6. Manchester United 21 9 7 5 27–20 +7 34