PL: Kane góljával legyőzte a Spurs a Brightont

B. D. K.B. D. K.
2022.10.08. 20:25
Kane fejese döntött (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának szombati záró mérkőzésén a Tottenham Hotspur idegenben 1–0-ra legyőzte a Brighton & Hove Albiont.

A Tottenham az előző két tétmérkőzésén nyeretlen maradt, így Antonio Conte legénységének fontos volt, hogy legyőzze a Brightont.

A 22. percig kellett várni az első gólra, Szon Hung Min lövésébe beletette a fejét Harry Kane (0–1). (VIDEÓ ITT!)

Kane az elmúlt 12 bajnokin 12 gólt szerzett.

291 meccs Harry Kane neve mellett a Premier League-ben, 191 gól és 48 gólpassz.

Mindkét oldalon voltak helyzetek, de újabb találatot nem jegyezhettünk fel az első félidőből.

A második játékrészben kevés helyzet volt, és csak egy lesgólt láthattunk. A 74. percben Szon Hung Min vette be a kaput, de nem adták meg a gyönyörű találatát.

Győzelmével a Spurs tovább üldözi az Arsenalt és a Manchester Cityt, és készülhet az Eintracht Frankfurt elleni újabb Bajnokok Ligája-mérkőzésre. A Brighton viszont elszenvedte idénybeli második (otthoni első) vereségét, és maradt 14 pontos.

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Brighton–Tottenham 0–1
(Kane 22.)
Korábban

Manchester City–Southampton 4–0 (Cancelo 20., Foden 32., Mahrez 49., Haaland 65.)
Chelsea–Wolverhampton 3–0 (Havertz 45+3., Pulisic 54., Broja 90.)
Newcastle United–Brentford 5–1 (Guimaraes 21., 56., Murphy 28., Almirón 82., Pinnock 90. – öngól, ill. Toney 54. – 11-esből)
Bournemouth–Leicester City 2–1
(Billing 68., Christie 71., ill. Daka 10.)