PL: a Man. City és a Chelsea is könnyed győzelmet aratott

B. D. K.B. D. K.
2022.10.08. 17:58
A City ezúttal is hengerelt, Haaland természetesen betalált (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának szombati játéknapján könnyed győzelmet aratott a címvédő Manchester City és a Chelsea is. Nyert továbbá a Newcastle United is, és fordított az AFC Bournemouth.

MANCHESTER CITY–SOUTHAMPTON

A derbin és a Bajnokok Ligája csoportkörében aratott fölényes győzelmek csak még tovább növelték a hazaiak önbizalmát. Nem is kellett sokat várni az első gólra, a 20. percben Joao Cancelo szerzett vezetést nagyszerű szóló végén (1–0). (VIDEÓ ITT!)

A 32. percben Kevin De Bruyne passzából Phil Foden is betalált (2–0). (VIDEÓ ITT!)

A fordulás után sem állt le a City, nem sokkal a szünet után Rijad Mahrez lőtt a kapuba (3–0). (VIDEÓ ITT!)

Nincs City-meccs Erling Haaland-találat nélkül. A norvég klasszis a 65. percben váltotta gólra Cancelo labdáját (4–0). (VIDEÓ ITT!)

Győzelmével a Manchester City az élre ugrott. Amennyiben az Arsenal nem nyer vasárnap a Liverpool ellen, úgy marad is ott.

A BL után a bajnokságban is 3–0-ra nyert a Chelsea (Fotó: Getty Images)

CHELSEA–WOLVERHAMPTON

Nagy fölényben játszottak a kékek az első félidőben, de a gól csak közvetlenül a szünet előtt érkezett meg. Kai Havertz gyönyörűen fejelt a kapuba (1–0). (VIDEÓ ITT!)

Az 54. percben Christian Pulisic is szép gólt szerzett (2–0). (VIDEÓ ITT!)

A Wolvesnek alig volt helyzete, a 90. percben aztán Armando Broja beállította a 3–0-s végeredményt. A Chelsea ideiglenesen fellépett a tabella negyedik helyére.

Öt gólt szerzett a Newcastle (Fotó: Getty Images)

NEWCASTLE–BRENTFORD

A „szarkák” nem kegyelmeztek a bajnokságot remekül kezdő, de már visszaeső „méheknek”. A 21. percben Bruno Guimaraes fejesével került előnybe a hazai csapat (1–0). (VIDEÓ ITT!)

Gyorsan jött a második gól is, Jacob Murphy váltotta gólja a Brentford kapusának hibáját (2–0). (VIDEÓ ITT!)

Az 54. percben ugyan Ivan Toney büntetőből szépített (2–1) (VIDEÓ ITT!), de két perccel később Guimaraes átlövése utat talált a kapuba (3–1). (VIDEÓ ITT!)

A hajrában még két Newcastle-gólt jegyezhettünk fel: a 82. percben Miguel Almirón használta ki a Brentford védelmének újabb súlyos hibáját (4–1) (VIDEÓ ITT!), majd Ethan Pinnock a saját kapujába talált be (5–1). (VIDEÓ ITT!)

Ez nem a Brentford napja volt. A Newcastle viszont egyre feljebb kúszik a tabellán.

Ez a Bournemouth lenne biztos kieső? (Fotó: Getty Images)

BOURNEMOUTH–LEICESTER

Jól indult a „rókák” számára a mérkőzés, Patson Daka góljával már a 10. percben megszerezték a vezetést (0–1). (VIDEÓ ITT!)

A Leicester nagy különbségű győzelemmel érkezett a mérkőzésre, úgy tűnt, kijöhet a krízisből, de a hazaiak visszalökték a szakadékba.

A második játékrészben ugyanis Philip Billing egyenlített (1–1) (VIDEÓ ITT!), majd három perccel később Ryan Christie találatával fordított a Bournemouth (2–1). (VIDEÓ ITT!)

Az idény előtt biztos kiesőnek gondolt hazaiak már a tabella első felében találhatók. Nem úgy a Leicester, melyet a kiesőzónában kell keresnünk...

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Manchester City–Southampton 4–0 (Cancelo 20., Foden 32., Mahrez 49., Haaland 65.)
Chelsea–Wolverhampton 3–0 (Havertz 45+3., Pulisic 54., Broja 90.)
Newcastle United–Brentford 5–1 (Guimaraes 21., 56., Murphy 28., Almirón 82., Pinnock 90. – öngól, ill. Toney 54. – 11-esből)
Bournemouth–Leicester City 2–1
(Billing 68., Christie 71., ill. Daka 10.)