PL: Jiménez kiállítására ráfaragott a Wolves

2022.03.18. 23:15
Jiménez kiállítása kulcspillanat volt… a Wolves sorsát megpecsételő pillanat (Fotó: AFP)
A Leeds United Luke Ayling 91. percben szerzett góljával 3–2-re nyert a Wolverhampton Wanderers otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójában. A házigazda az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, az 53. percben azonban 10 emberre fogyatkozott, majd onnantól mindössze 13 perc alatt leadta az előnyét. A ráadás pillanataira aztán jutott még egy csattanó...

Az első félidő 57, a második 54 percig tartott – s ez egy futballmeccs volt. Méghozzá a drámaian fordulatos típusból.

Pedig a mérkőzés a papírformának megfelelő Wolves-fölénnyel indult, a hazai akciók a 26. percben értek góllá, a néhány perccel korábban kényszerűségből beállt Trincao centerezése után Jonny talált a kapuba. A Leeds a folytatásban sem találta a kaput – a vendégek öt gólszerzési kísérletéből egy sem volt pontos. De ennél is aggasztóbb lehetett Jesse Marsch számára, hogy újabb és újabb sérülések miatt három cserét is el kellett lőnie kényszerűségből. A 45+11. percben Trincao vitt be még egy fájdalmas ütést a vendégeknek, a bal felsőbe vágódó labdájával szemben tehetetlen volt Illan Meslier (2–0).

A fordulás ezúttal valódi fordulatot tartogatott. Az 51. percben Raúl Jiménez startolt rá egy indításra, majd a tizenhatoson kívül tisztázni próbáló Meslier-vel ütközött. Mivel a francia kapus érte el előbb a labdát, Jiménez pedig csak a leedsi oldalát/bordáit, utóbbi kapott sárga lapot. Abból pedig volt már neki egy, így ki is állították. Meslier sem tudta folytatni, az ő helyére a Leeds negyedik kényszerű cseréjeként a 21 éves norvég ígéret, Kristoffer Klaesson érkezett.

A 63. percben óriási kavarodás után Jack Harrison góljával szépített a vendégcsapat, majd a 66. percben az egyenlítés is összejött a fehér mezeseknek, ezúttal Rodrigo fejezte be pontosan az akciót (2–2).

A hajrára úgy tűnt, stabilizálta hátsó alakzatát a Wolves, amely a játék képe alapján így sem fűzhetett nagy reményeket a győzelemhez. Végül aztán nemhogy győzelem, pontszerzés sem lett belőle. A hosszabbítás első percében Luke Ayling eszmélt a leggyorsabban és továbbította a hazai kapuba a labdát (2–3).

A ráadásból még bőven maradt hátra, de egy léc alá tartó Trincao-lövésen kívül más lehetőség nem akadt Bruno Lage játékosai előtt.