Alonso döntött, az Arsenal 1992 óta először kezdett két zakóval

2018.08.18. 18:24
Alonso gólja döntötte el a derbit (Fotó: AFP)
Kiváló, nagyon közönségszórakoztató mérkőzést játszott az angol labdarúgó Premier League 2. fordulójában a Chelsea és az Arsenal a Stamford Bridge-en. A Chelsea 20 perc alatt elhúzott 2–0-ra, a helyzetek sorát elhibázó Arsenal a félidő hajrájában kiegyenlített, végül a 81. percben Marcos Alonso gólja döntött – 3–2-re győztek a hazaiak. Az Arsenal 1992 óta először kezdte két vereséggel a bajnoki szezont.

Ha plusz reklámot szeretne valaki készíteni az angol Premier League-nek, hát az első félidő alapján lenne nyersanyaga: remek hangulat, óriási tempó, négy gól és több mint 20 kísérlet a két csapattól – csak kapkodták a fejüket a nézők a rengeteg esemény láttán.

Az első nagyobb lehetőséget a kapu mellé pörgető Mesut Özil hagyta ki a 8. percben, erre a következő akcióból vezetést szerzett a Chelsea a 9.-ben. Willian passzolt hátra, a mélységi irányító Jorginho remekül mérte fel a lehetőséget, és precíz labdát tett a bal szélre, Marcos Alonso elé. Utóbbi faképnél hagyta Héctor Bellerínt, középre adott, érkezett Pedro és vezetést szerzett a „kékeknek” (1–0).

Tíz perccel később ordító ziccert hagyott ki az Arsenal – Bellerín visszagurítását Pierre-Emerick Aubameyang a gyakorlatilag üres kapu fölé lőtte –, és megint egyből gólt kapott, hasonlóan az első találathoz. Most César Azpilicueta indított a magasan feltolt Arsenal-védelem mögé, Álvaro Morata a jobb szélen elnyargalt, egy visszacsellel elküldte Shkodran Mustafit, majd ballal, laposan a kapuba lőtt (2–0).

Vezetett a Chelsea, ám az Arsenal a széleken rendre meg tudta bontani a hazai védekezést, tehát a házigazdák nem lehettek nyugodtak. Pláne, ahogy a félidő hajrája alakult: a 37. percben Henrih Mhitarjan lőtt 17 méterről a jobb alsó sarokba, a 41.-ben pedig az ő visszagurítását zúzta a kapuba Alex Iwobi (2–1, 2–2). A két gól között még arra is volt idő, hogy Morata remek lövésénél Cech bemutasson egy ugyanilyen szép védést.

A játékrész végén még kihagyott két helyzetet az Arsenal, amely kétgólos hátrányból egyrészt talpra tudott állni, másrészt egy rakás további lehetőséget is elrontott. Tulajdonképpen Unai Emery nem lehetett elégedetlen...

A közönség remekül szórakozott a szombati rangadón (Fotó: AFP)

Ezt aligha lehet így folytatni – gondoltuk –, és a két együttes is így gondolta, a második félidő kontrolláltabb, óvatosabb játékkal kezdődött. Az 57. percben Ross Barkley adott munkát egy erős lövéssel Petr Cechnek, majd Maurizio Sarri kettőt cserélt, Barkley és Willian helyére Mateo Kovacicot és Eden Hazard-t küldte be. Unai Emery is változtatott: lehívta Mesut Özilt, Aaron Ramsey lépett pályára.

A hajrát egy erős David Luiz-szabadrúgás vezette be (Cech hárított), majd ismét váltottak a csapatok, érkezett Olivier Giroud és Alexandre Lacazette. Mindkét kapu előtt volt helyzet, és a döntetlenről végül a Chelsea tudott elmozdulni a 81. percben. Hazard a bal szélen remekül húzott el, mértani precizitással passzolt középre, az érkező Marcos Alonso pedig egyből a kapuba lőtt (3–2).

A gól után Hazard és Giroud is lezárhatta volna a mérkőzést, ám Cech kétszer is védett. Ez sem segített az előrefelé tehetetlen Arsenalnak – az „ágyúsok” az utolsó percekben nem tudtak helyzetet kidolgozni, így 3–2-re kikaptak és 1992 óta először kezdték két vereséggel a bajnokságot. A második félidő alapján a Chelsea győzelme megérdemelt – fordulás után Sarri gárdája ellenfele fölé nőtt.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

CHELSEA–ARSENAL 3–2 (2–2)
London, Stamford Bridge, 40 491 néző. V: Martin Atkinson
Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Rüdiger, David Luiz, M. Alonso – Kanté, Jorginho, Barkley (Kovacic, 60.) – Pedro, Morata (Giroud, 75.), Willian (E. Hazard, 61.). Vezetőedző: Maurizio Sarri
Arsenal: Cech – Bellerín, Mustafi, Papasztathopulosz, Monreal – Guendouzi, G. Xhaka (Torreira, a szünetben) – Mhitarjan, Özil (Ramsey, 68.), Iwobi (Lacazette, 75.) – Aubameyang. Vezetőedző: Unai Emery
Gólszerző: Pedro (9.), Morata (20.), M. Alonso (81.), ill. Mhitarjan (37.), Iwobi (81.)

Korábban
Everton–Southampton 2–1 (Walcott 15., Richarlison 31., ill. Ings 54.)
Leicester City–Wolverhampton Wanderers 2–0 (Doherty 29. – öngól, Maddison 45.)
Tottenham Hotspur–Fulham 3–1 (Lucas Moura 43., Trippier 74., Kane 77., ill. Mitrovics 52.)
West Ham United–AFC Bournemouth 1–2 (Arnautovic 33. – 11-esből, ill. Wilson 60., Cook 66.)
Cardiff City–Newcastle 0–0