PL: három nyeretlen meccs után ismét győzött a Chelsea, slamasztikában a Leeds

B. D. K.B. D. K.
2022.05.11. 22:25
Hármat lőtt a Chelsea (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) szerdai játéknapján a Chelsea 3–0-ra legyőzte idegenben a Leeds Unitedet.

Remekül indult a Chelsea számára a mérkőzés, hiszen már a 4. percben előnybe került Mason Mount góljával. Az angol válogatott támadó középpályás okosan tekerte a labdát a kapuba (0–1). VIDEÓ ITT!

A Leeds a 24. percben aztán megfogyatkozott, a Manchester Unitedet is megjárt Daniel James lépett oda csúnyán Mateo Kovacicnak, amiért a játékvezető kiállította őt. A horvát játékost le is kellett cserélni.

A hazai csapat sorsa lényegében megpecsételődött ekkor, a londoni „kékek” semmi esélyt nem adtak az ellenfelüknek.

A fordulás után Christian Pulisic is betalált, a tizenhatoson kívülről volt eredményes (0–2). VIDEÓ ITT!

A mérkőzés hajrájában üggyel-bajjal, de Romelu Lukaku is bevette a kaput (0–3). VIDEÓ ITT!

Győzelmével a Chelsea megerősítette pozícióját a tabella harmadik helyén, míg a Leeds két fordulóval a vége előtt kieső helyen áll.

A Leicester remek második félidőt produkálva legyőzte a ligautolsó Norwichot, míg az Everton némi meglepetésre nem tudott nyerni a biztos kieső Watford otthonában. A liverpooli csapat ugyan távolabb került a kiesőzónától, de még nem lélegezhet fel, pedig a három pont begyűjtése a „lódarazsak” ellen szinte biztos bennmaradást jelenthetett volna.

(Mount 4., Pulisic 55., R. Lukaku 83.)
Wolverhampton Wanderers–Manchester City 1–5 (Dendoncker 11., ill. De Bruyne 7., 16., 24., 60., Sterling 84.)

1. Manchester City 36 28 5 3 94–22 +72 89
2. Liverpool 36 26 8 2 89–24 +65 86
3. Chelsea 36 20 10 6 73–31 +42 70
4. Arsenal 35 21 3 11 56–42 +14 66
5. Tottenham 35 19 5 11 60–40 +20 62
6. Manchester United 37 16 10 11 57–56 +1 58
7. West Ham 36 16 7 13 57–46 +11 55
8. Wolverhampton 36 15 5 16 36–39 –3 50