PL: gól és gólpassz Núneztől, de a Pool így sem tudta legyőzni az újoncot

2022.08.06. 15:31
Mitrovics duplázott a Liverpool ellen (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 1. fordulójában a Liverpool csupán döntetlent játszott az újonc Fulhammel.

Megkezdte az új bajnoki idényt az előző kiírás ezüstérmese, a Liverpool FC, amelyaz újonc Fulhamhez látogatott.

A hazaiak nagy kedvvel léptek pályára, a lelkes játékukkal meg is tudták lepni Jürgen Klopp legénységét. A 32. percben Alekszandar Mitrovics fejes góljával a vezetést is meg tudták szerezni (1–0).

A Liverpool az első játékrészben csak egy lesgólig, valamint egy kapufáig (Luis Díaz) jutott, de igazán komoly ziccerig nem.

A Liverpool a mostani idényben már most annyiszor volt hátrányban a szünetben, mint a teljes előző évadban.

A második félidő elején kettőt cserélt Klopp, beállt Harvey Elliott és Darwin Núnez is, de a következő helyzet a hazaiak előtt adódott: az 57. percben Neeskens Kebano kapufát rúgott.

A Liverpool uruguayi támadója aztán megmutatta, miért is fizettek ki érte ennyi pénzt: Darwin Núnez a 62. percben sarokkal tette kapura a labdát, de a kapus védett. Két perccel később ismét így szeretett volna gólt szerezni, s ugyan nem találta el a labdát, de a védő lábáról visszapattanva rá a labda így is a kapuba került (1–1).

A Fulham Virgil van Dijk hibája után tizenegyest kapott a 70. percben. A labda mögé maga a sértett, Mitrovics állt, és magabiztosan értékesítette a büntetőt (2–1).

A hajrában ismét jött az egyenlítés, Núnez furcsa labdaérintése után Mohamed Szalah gurított a kapuba (2–2).

Több gól már nem esett – a 94. percben Jordan Henderson a kapufát találta el –, így a Liverpool nagy meglepetésre nem tudta győzelemmel kezdeni az új idényt.