Egyenlített Londonban a Liverpool, de győzni már nem tudott

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.12.13. 17:25
Nem ment Londonban a Poolnak (Fotó: AFP)
A Liverpool az előző 18 mérkőzését mind megnyerte a Premier League újoncai ellen, a Fulham azonban megszakította Jürgen Klopp csapatának remek sorozatát: 1–1 lett a vége a 12. fordulóban rendezett mérkőzésnek.

Fulham:
Areola – Aina, J. Andersen, Adarabioyo – Decordova-Reid, Anguissa, Lemina (H. Reed, 80.), Antonee Robinson – Loftus-Cheek (A. Kamara, 74.) – Lookman (J. Bryan, 88.), Cavaleiro. Menedzser: Scott Parker
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (Neco Williams, 69.), Matip (Minamino, a szünetben), Fabinho, Andrew Robertson – J. Henderson, Curtis Jones, Wijnaldum – Szalah (Origi, 84.), Firmino, Mané. Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Decordova-Reid (25.), ill. Mohamed Szalah (79. – 11-esből)

Diogo Jota személyében újabb alapembere dőlt ki Jürgen Kloppnak a héten, majd a Fulham elleni mérkőzés szünetére kidőlt Joel Matip is, a címvédő Liverpool menedzsere mégsem csak emiatt volt ideges, ugyanis a londoni csapat egy góllal vezetett ekkorra a vörös mezes vendégek ellen, és egy alkalommal csak a VAR mentette meg a Poolt a büntetőtől, illetve Alisson háromszor is bravúrral védett.

Bobby Decordova-Reid a gólja mellett közelről az üres kapu fölé talált, némi összpontosítással Ivan Cavaleiro mesterhármasig juthatott volna – a hazai kapu előtt Mohamed Szalah hagyott ki ziccert nem sokkal a fordulás előtt, majd a kalandozó középhátvédként szereplő Jordan Henderson nem tudott közelről túljárni Alphonse Areola eszén és tudásán.

Nem ment a címvédőnek, de hajtott, robotolt folyamatosan, és a hajrá előtt mellé állt a szerencse, ugyanis Georginio Wijnaldum szabadrúgásakor teljesen fölöslegesen kezezett a frissiben beállt Aboubakar Kamara, Mohamed Szalah pedig értékesítette a jogos büntetőt, némi szerencsével.

Fellelkesült a vendégcsapat, ám Curtis Jones nagy szóló után erőtlenül lőtt. Klopp Minamino Takumi után a pályára küldte Divock Origit is, azonban a hajrá nem hozott helyzetet egyik oldalon sem.

Később
20.15: Arsenal–Burnley (Tv: Digi Sport2)
20.15: Leicester City–Brighton & Hove Albion (Tv: Spíler1)
Korábban
Crystal Palace–Tottenham Hotspur 1–1
(Schlupp 81., ill. H. Kane 23.)
Southampton–Sheffield United 3–0
(Che Adams 34., S. Armstrong 62., Redmond 83.)
Leeds United–West Ham United 1–2 (Klich 6. – 11-esből, ill. Soucek 25., Ogbonna 80.)
Wolverhampton Wanderers–Aston Villa 0–1 (El-Ghazi 94. – 11-esből)
Newcastle United–West Bromwich Albion 2–1 (Almirón 1., Gayle 82., ill. Furlong 50.)
Manchester United–Manchester City 0–0
Everton–Chelsea 1–0 (Sigurdsson 22. – 11-esből)

20. Sheffield United12111 5–21–16 1

A Pool 12 forduló alatt 11 pontot veszített, az előző idényben összesen 15-öt!

A Pool sorozatban a 18. büntetőjét értékesítette, 12-t Szalah.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Egy gólt lő, és éllovas lesz a Pool… De nem, mert…

90. perc Négy perc a ráadás. Williams beadásába Origi csak belekotor, jő Areola.

88. perc Joe Bryan be, Lookman le a hazaiaknál. Balszellő helyett balbekk.

84. perc Divock Origi be, Szalah le.

84. perc Jones lő kapura hatalmas szóló után, jobbal, 16-ról, középről, de véd vetődve Areola.

80. perc Harrison Reed be, Lemina le.

79. PERC ITT A GÓL, MOHAMED SZALAH ballal a kapu közepébe lő, Areola érezte, bele is ért, de bent a labda a kapuban! 1–1!

77. perc Cavaleiro ellöki Jones-t, szabarúgás középről, 20 méterről. Wijnaldum a sorfalba lő… DE TIZENEGYES, KEZEZÉSÉRT! Kamara kezéről Adarabioyo kezére pattant a labda, a két játékos a levegőben volt éppen.

75. perc Ademola Lookman kap sárga lapot Williams letalpalásáért, a sértett felívelése a kapusé.

74. perc Cheek le, Aboubakar Kamara be a hazaiaknál.

73. perc Williams beadása a kapusé.

69. perc Neco Williams a pályán, Arnold megy le.

68. perc Cavaleiro jobblábas, balról jövő kornerét a léc fölé fejeli öt méterről Aradabioyo!

63. perc Henderson szereli szépen a kapura törő Lookmant.

Scott Parker 21 PL-meccséből 15-öt elbukott menedzserként, ez a PL történelmének második legpocsékabb mutatója a 20 meccsen felülieknél, Roy McFarland (22 meccs, 16 bukás) után. Klopp 15 bajnokit 161 találkozón veszített el összesen a Poolt vezetve!

61. perc
Firmino passza remek, de Henderson ballal nem tud a bal alsóba lőni az ötös bal sarka elől, hatamasat véd a jobb alsó előtt Areola! Világbajnokhoz méltó bravúr!

61. perc Robertson bal oldali, ballábas kornerét Firmino kifelé fejeli az ötösről!

56. perc Andersen ment nagyot fejjel az ötösön Arnold jobb oldali beadását követően.

80 százalékban a Poolé a labda a fordulás óta.

A Liverpool előző 18 meccsét mind megnyerte, amelyet újonc ellen vívott, ennél hosszabb sorozata csak a Chelsea-nek van.

54. perc Jones lő jobbal kissé balról, 22-ről Areola ölébe.

50. perc A hazai Robinson szépen szereli Szalahot az ötös jobb sarka előtt.

46. perc Robertson és Henderson sem figyel, Cavaleiro egy fél méterre Alissontól a kapusba lő, majd kontra, Szalah teker 22-ről ballal a jobb felső sarok felé, de figyel Areola is.

46. PERC FOLYTATJUK! Nagy esőben.

Fabinho e meccs előtt, amikor védő volt, 945 percen át megóvta csapatát nem szöglet után vagy szabadrúgásból, 11-esből esett góltól. Megtört e sorozat ma, Hendersonnal a Pool idénybeli 9. középső védő-párosa lesz!

46. perc Minamino Takumi a pályán a Poolban, a lesérült (!) Matip helyén. Henderson megy hátrább egy sorral.

Reid: 10 PL-meccs az idényben, 4 gól, 1 gólpassz.

1903, Billy Goldie

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Robertson beadása elcsúszik az érkezők mellett Cheek szabálytalankodása után. Büntető sincs, nem volt lökés, Jones tűnt el gyorsan a bal alsó előtt.

45. perc MELLÉ! Arnold remekül ad be jobbról jobbal, laposan, szép Szalah lefordulása, de ballal a jobb alsó mellé lő az ötös jobb, azaz rövid sarkáról.

A Liverpool 12 gólt kapott idegenben már, éppen annyit, mint a tavalyelőtti idényben. Bajnokok legutóbb 17-tel lettek. Remény

40. perc
A Lookman indította Cavaleiro balról jobbal éles szögből a bal alsó mellé lő, Jones emel Mané elé a jobb sarok előterébe, a támadó megijed Manétől, tízről a léc fölé fejel, jócskán.

38. perc Mezőnyjáték a köbön a helyzet óta.

A Liverpool utóbbi 6 itteni bajnokiját zsinórban megnyerte, 18 gólt lőve, 4-et kapva, utoljára 2012-ben kapott ki itt.

E két csapat 14 legutóbbi itteni bajnokija nem hozott döntetlent, a hazaiak ötször nyertek.

32. perc Adarabioyo a bal oldali beadás után három lépésről a kapusba lő, Reid meg a léc fölé vágja két lépésről a kipattanót. MEGÚSZTA A POOL!

A Pool az egyetlen csapat, amelyik ebben a bajnokságban minden meccsén betalált.

31. perc Curtis Jones kap sárgát Lookman ellökéséért.

25. PERC: VEZET A FULHAM! Egy szöglet utáni kavarodásban Lookman okosan jobbra passzol, BOBBY DECORDOVA-REID jobbal, kissé jobbról, 16 méterről a jobb alsóba lő! 1–0!

24. perc Lookman balról középre cselezi magát, jobbal a bal alsóba lőne, de hatalmasat véd ALisson.

19. perc Joachim Andersen kap sárga lapot Henderson felrúgásáért.

19. perc Az ítélet salamoni: szöglet!

Mert Cheek talán szabálytalanul szerelte Wijnaldumot. Megnézi Mariner is.

16. perc BÜNTETŐ! Fabinho elkaszálja a jobbról beadni akaró Cavaleirót. Ez bizony tizenegyes lesz! VAR.

15. perc Alisson most fejjel ment a szélső elől, Anguissa emelését követően.

14. perc Újabb Alisson-bravúr, Cavaleiro most a bal szélen tűnt fel, de nem tudta jobbal, éles szögből, hat méterről ellőni a labdát a brazil kapus mellett. Aki balra vetődve véd.

10. perc Szalah az ötös jobb sarka elől jobbal egy védőbe lő, de les.

Ne feledjük, 2000 néző lehet ma itt.
A BBC hétfői tájékoztatása szerint a koronavírus-járvány szempontjából legalacsonyabb kockázatú térségekben négyezer szurkoló lehet jelen a szabadtéri eseményeken. Az eggyel magasabb, kettes kockázatú övezetekben kétezer szurkolót engednek be a lelátókra, hármas kockázatú térségekben viszont továbbra is zárt kapuk mögött rendezik meg a mérkőzéseket.

7. perc Henderson lő 21-ről, kissé jobbról, blokkol nagyon szépen

4. perc HELYZET, Anguissa futtatja a jobbon Cavaleirót, aki az ötös sarka elől jobbal kapura lő, de Alisson véd a léc alatt! Középre ment.

2. perc Wijnaldum középre fejel Cavaleiro beadása után, Lemina jobbal 23-ról a jobb alsó mellé lő.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta vörösben.

Gyászszünet Papa Bouba Diop emlékére, anno a hazaiak játékosa volt a nemrégiben elhunyt futballista.

Jota nem egyszerűen kidőlt a hétközben: 2 hónap múlva térhet vissza.

Egy kis örökmérleg: 69 mérkőzés, 12 londoni és 42 poolos sikerrel, 67, ill. 143 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Kevin McDonald, Jean Michaël Ser, Alekszandar Mitrovics, Stefan Johansen, Josh Onomah, Jay Stansfield és Josh Onomah nem vethető be, a vendégektől Diogo Jota, Virgil van Dijk, Joe Gomez, James Milner, Thiago Alcántara, Xherdan Shaqiri és Konsztantinosz Cimikasz maródi.

Nem akármilyen sztori lenne, hogyha 10 év múlva úgy emlékeznénk vissza a már világklasszis kapusra, hogy az első Premier League-mérkőzésén helytelenül szerepelt a neve a szerelésén. Azt nem tudni, mi lett a mez sorsa, de egy nap pont a hiba miatt még nagyon sokat érhet a gyűjtőknek.

Az ír kapus nevét nem árt megjegyezni és nem csak a szurkolóknak, ugyanis az éles szeműek kiszúrhatták, hogy Kelleher nevét helytelenül írták fel a mezére. Nem úgy tűnt azonban, mintha meg lenne sértődve a hiba miatt a kapuvédő, noha elképzelhetjük az arcát, amikor az öltözőben megpillantotta a hőn áhított mezét.

A 22 éves Caoimhín Kelleher sorozatban másodszor is megóvta a góltól a Liverpool kapuját, a fiatal kapuvédő több nagy védést is bemutatott a mérkőzésen, és úgy tűnik, fényes karrier előtt áll.

Kelleher védései is kellettek ahhoz, hogy nyerjen a Liverpool (Fotó: Getty Images)

Mint ismert, a Liverpool nagyon magabiztosan nyert a Wolverhampton ellen a Premier League 11. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén. A hazaiak kapuját Caoimhín Kelleher védte – hibátlanul –, aki csupán második meccsét játszotta a felnőttcsapatban – a Bajnokok Ligája hétközi találkozója után az angol élvonalban is debütált.

„Michael Edwards (a Liverpool sportigazgatója) részese volt ezeknek a tárgyalásoknak, és a többi klub is keményen harcolt a megoldásért – valamiféle jó, vagy a lehető legjobb megoldásért. Ezek nélkül az egyeztetések nélkül rosszabb lenne a helyzet” – tette hozzá.

Klopp ugyanakkor emlékeztetett rá, a labdarúgás vezetői mindent elkövettek azért, hogy csökkentsék a hátrányos következményeket, és még rosszabb lenne a helyzet, ha nem küzdöttek volna ezért.

A szigetországi klubok januártól az Európai Unióból munkavállalási engedély nélkül nem igazolhatnak futballistákat, 18 éven aluli külföldieket pedig egyáltalán nem szerződtethetnek.

„Még mindig várom, hogy valaki elmondja a Brexit első előnyét – fogalmazott a német tréner a Guardianben megjelent kommentárjában. – Mi lesz ténylegesen jobb a Brexit után? Nyilvánvalóan nem az én dolgom ezt megítélni, de mint érintett azért várom a Brexit első igazán pozitív hatását.”

Jürgen Klopp, a Liverpool labdarúgócsapatának vezetőedzője aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a Brexit miatt változik a játékosok szerződtetésének szabályozása, ami kedvezőtlen hatással lesz az angol futballra.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A FULHAM–LIVERPOOL PL-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!