PL: az Everton öt gólt vágott a West Bromwichnak

B. L.B. L.
2020.09.19. 15:25
Hiába szerzett hamar vezetést az egy félidőt emberhátrányban játszó újonc, a vége kiütés lett (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában az Everton a triplázó Dominic Calvert-Lewin vezérletével 5–2-re kiütötte az egy félidőn át emberhátrányban játszó West Bromwich Albiont.

Pedig jól kezdett a vendégcsapat, a 10. percben Diangana a szólóját egy remek távoli lövéssel fejezte be (0–1), de bő fél óra játék után Calvert-Lewin közelről sarkazva egyenlített, majd James Rodríguez is megszerezte első evertonos gólját (2–1) – ráadásul a szünet előtt még emberhátrányba is került a West Brom, Gibbs kapott piros lapot.

A fordulást követően ennek ellenére ismét a feljutó gárda talált be, Pereira 26 méteres szabadrúgása után kötött ki a labda a bal felső sarokban (2–2), ám az öröm ezúttal sem tartott sokáig, a házigazda az 54. és a 66. perc között háromszor is betalált, ezzel lezárta a meccset (5–2).

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Everton–West Bromwich Albion 5–2 (Calvert-Lewin 31., 62., 66., James Rodríguez 45., M. Keane 54., ill. Diangana 10., Pereira 47.)
Leeds United–Fulham 4–3 (H. Costa 5., 57., Klich 41. – 11-esből, Bamford 50., ill. Mitrovics 34. – 11-esből, 67., Reed 63.)
Manchester United–Crystal Palace 1–3 (Van de Beek 80., ill. Townsend 7., Zaha 74., 85. – az elsőt 11-esből)
21.00:Arsenal–West Ham United (Tv:Digi Sport1)

1. Everton 2 2 6–2 +4 6
2. Crystal Palace 2 2 4–1 +3 6
3. Leicester City 1 1 3–0 +3 3
3. Arsenal 1 1 3–0 +3 3
5. Chelsea 1 1 3–1 +2 3
6. Wolverhampton 1 1 2–0 +2 3
6. Newcastle 1 1 2–0 +2 3