PL: az Arsenal után a Spurst is legyőzte idegenben a Brighton

M. D.M. D.
2022.04.16. 15:46
Leandro Trossard (11) múlt szombaton az Arsenal kapuját is bevette (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal után a Tottenhamet is legyőzte idegenben a Brighton az angol labdarúgó-bajnokságban (Premier League). Graham Potter csapata a rendes játékidő utolsó percében szerzett góllal nyert a Spurs vendégeként.

A Tottenham összeállítása: Lloris – C. Romero, Dier, B. Davies – Emerson Royal, Bentancur (Winks, 72.), Höjbjerg, Reguilón – Kulusevski (Lucas Moura, 64.), Kane, Szon Hung Min (Bergwijn, 88.)

Harry Kane, a Tottenham csatárklasszisa már 40 másodperc elteltével célba vette a vendégek kapuját – később kiderült, ez volt a Spurs egyetlen kapura lövési kísérlete az első félidőben, melynek során a Brightonnak sikerült tökéletesen elfojtania a hazaiak akcióit.

A fordulás után Antonio Conte együttese már kidolgozott egy-két ígéretes lehetőséget, de Robert Sánchezt kapura lövéssel egyszer sem tette próbára, a Brighton spanyol válogatott kapuvédőjének csak a beadásoknál kellett észnél lennie. A vendégek nem pusztán védekeztek, a támadásépítésről sem mondtak le, és amikor a rendes játékidő utolsó percéhez érkeztünk, „ráeresztették a hideg zuhanyt” a Spursre: a belga válogatott Leandro Trossard ügyes lövőcsellel tisztára játszotta magát, majd „csőrrel” elrúgta a labdát Hugo Lloris mellett a kapu bal alsó sarkába. 0–1 – VIDEÓ ITT!

A Brighton így egymást követő két fordulóban győzött az Arsenal és a Tottenham otthonában, ami a Premier League történetében korábban csak a Hull Citynek sikerült, még 2008 őszén.

„Észak-London a miénk” – posztolta a Brighton a meccs után a Twitter-csatornáján.