Az Arsenalt valaki megint elátCosta?

2016.01.24. 16:50
Nagy csatában nyert a Chelsea, elhasalt a rangadón az Arsenal (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League 23. fordulójának rangadóján az Arsenal egy nullára kikapott odahaza a Chelsea-től, s ezzel a tabella harmadik helyére csúszott. A mindent eldöntő gólt Diego Costa szerezte, akiről nem sokkal előtte kiállították Per Mertesackert.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ

Arsenal–Chelsea 0–1 (D. Costa 23.)
Kiállítva: Mertesacker (Arsenal, 18.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS ÉS STATISZTIKAHALMOK ITT!

Ez nem Per Mertesacker mérkőzése lesz, ez már a londoni rangadó elején kiderült: a német kétszer is helyzetbe hozta a Chelsea játékosait, de szerencséjére Oscar és Willian is hibázott. Ám amikor Willian remek passza után Mertesacker odacsúszott a kapura törő Diego Costának, és az nagyot esett, Mark Clattenburg azonnal felvillantotta a piros lapot.

Érdekes eset volt, maradjunk annyiban, amit írtunk: odacsúszott a védő, Costa pedig szokása szerint élt a kínálkozó lehetőséggel, és hatalmasat zakózott, mindenesetre túlzottan maga a német sem tiltakozott.

Ebben az idényben a harmadik pirosat kapta az Arsenal a Chelsea ellen, Diego Costa meg nem sokra rá egy hatalmas esélyt a gólszerzésre: Braniszlav Ivanovics beadása után Laurent Koscielny és Gabriel Paulista is csak nézte, ahogyan két lépről a kapuba talál. 0–1!

Utóbbi csereként állt be a piros után, Olivier Giroud helyett – Arsene Wengert sokan kifütyülték emiatt, ilyet sem hallottunk még az Emiratesben –, és ahogyan azt várni lehetett, innentől kezdve támadgatott az Arsenal, illetve fegyelmezetten védekezett a vendégcsapat, elszórt kontrákat vezetve.

Főleg a mezőnyharc uralta a mérkőzést, csak egy szép Mathieu Flamini-emelést jegyezhettünk fel a szünetig, majd Wenger beküldte a frissiben felépült Alexis Sánchezt, aztán Alex Oxlade-Chamberlaint is.

Mindent beleadott a hajrában a hazai együttes, Koscielny középcsatárt játszott, a legvégén Petr Cech is előrement, és adódott is pár kisebb lehetőség az „ágyúsok” előtt, de helyzet már nem.

Sorozatban hetedszer sem kapott ki a ligában a Chelsea, míg városi riválisát 2011 óta bajnokin nem tudja megverni az Arsenal, zsinórban hat PL-meccsen még csak gólt sem volt képes elérni a „kékek” ellen a Wenger-csapat – amely „mellékbüntetésként” a tabella harmadik helyére csúszott.