PL: a Wolves ellen sem szakadt meg a Man. City győzelmi szériája

M. D.M. D.
2021.03.02. 22:55
Gabriel Jesus (9) első gólja után már nem volt kérdéses a meccs kimenetele (Fotó: AFP)
A Manchester City úgy győzte le 4–1-re hazai pályán a Wolverhamptont az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) keddi mérkőzésén, hogy a 80. perc kezdetén még 1–1 volt az állás.

A Manchester City összeállítása: Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Joao Cancelo – B. Silva (Gündogan, 82.), Rodri, De Bruyne – Mahrez, Gabriel Jesus, Sterling

A két kezdőcsapatba összesen nyolc portugál futballista került be – Joao Cancelo, Rúben Dias és Bernardo Silva az egyik, Rui Patrício, Pedro Neto, Rúben Neves, Joao Moutinho és Nélson Semedo a másik oldalon–, ezzel ez a találkozó máris Premier League-rekordot döntött.

A hazaiak a 15. percben megérdemelten szerezték meg a vezetést, a Raheem Sterling elől menteni igyekvő Leander Dendoncker vágta a saját kapujába a labdát. Érett már a gól, 1–0.

A Citynek megvoltak a lehetőségei, hogy növelje az előnyét, de kihagyta a helyzeteit, s a Wolves ezt kihasználva a 61. percben a semmiből egyenlített: a 103. PL-meccsén először eredményes Conor Coady fejese góljánál a vendégek nemcsak első ízben lőttek kapura a meccsen, hanem először értek labdába az ellenfél tizenhatosán belül (1–1)!

Nagy nyomás nehezedett ezek után a Wolverhampton kapujára, ennek ellenére percről percre közelebb kerültünk ahhoz, hogy megszakadjon a Manchester City húszmeccses győzelmi sorozata, mígnem a 80. percben Gabriel Jesus másodszor is előnyhöz juttatta a listavezetőt (2–1).

A felszabadult manchesteriek az utolsó percekben még két gólt szereztek, előbb Rijad Mahrez, majd újra Jesus köszönt be, így a City4–1-re nyert, és maradt veretlen zsinórban a 28. tétmérkőzésén, ezzel beállította a 2017-es klubrekordot.

Pep Guardiola csapata a Premier League-ben egymás után a 15. meccsét nyerte meg, és a legutóbbi 19 bajnokiján egyetlen percig sem volt hátrányban. Minden sorozatot figyelembe véve a City már 21 meccses győzelmi szériánál jár.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (átkattintással)