PL: a Manchester United két gólja ezúttal győzelmet ért a Leeds ellen

B. A.B. A.
2023.02.12. 16:58
Rashford gólja ezúttal győzelmet ért a Manchester Unitednek (Fotó: Getty Images)
A Manchester United a hétközi hazai pályás döntetlen után ezúttal 2–0-ra legyőzte a Leeds Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában.

A két csapat négy nappal korábban, szerdán pótolta a nyolcadik fordulójából elhalasztott bajnoki mérkőzését. Akkor a Leeds már két góllal is vezetett, de a Manchester Rashford és Sancho góljával egyenlített.

A vasárnapi első félidőben egyaránt 2-2 kaput eltaláló lövése volt a feleknek, a legnagyobb helyzet Bruno Fernandes előtt adódott, a portugál ziccerét azonban Illan Meslier hárítani tudta. A fordulást követően mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, Diogo Dalot a tizenhatosról a lécet találta el a 63. percben.

A 80. percben Marcus Rashford érkezett jól Luke Shaw beadására, és megszerezte a vezetést a Manchesternek (VIDEÓ ITT!). A VAR les gyanúja miatt visszanézte a találatot, Rashford azonban a védők vonala mögül indult.

A végeredményt Alejandro Garnacho állította be öt perccel később: a kapufa segítségével talált a kapuba (VIDEÓ ITT!). Az utolsó percekben a vendégek még két lesgólt is szereztek, érvényeset azonban nem, így a Manchester United nyert, és a Cityt megelőzve feljött a második helyre. 0–2

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ

Leeds United–Manchester United 0–2 (Rashford 80., Garnacho 85.)
Később
17.30:Manchester City–Aston Villa (Tv:Spíler1)

Korábban
Arsenal–Brentford 1–1
(Trossard 67., ill. Toney 74.)
Crystal Palace–Brighton 1–1(Tomkins 70., ill. March 63.)
Fulham–Nottingham Forest 2–0(Willian 17., Szolomon 88.)
Leicester City–Tottenham 4–1(N. Mendy 23., Maddison 25., Iheanacho 45+4., H. Barnes 81., ill. Bentancur 14.)
Southampton–Wolverhampton 1–2(Alcaraz 24., ill. Bednarek 73. – öngól, Joao Gomes 87.)
Kiállítva:Lemina (27., Wolves)

West Ham United–Chelsea 1–1(Emerson 28., ill. Félix 16.)
Bournemouth–Newcastle United 1–1