PL: a Liverpool Núnez és Gakpo találatával legyőzte a Newcastle-t

B. D. K.B. D. K.
2023.02.18. 20:27
A Liverpool 2–0-ra legyőzte idegenben a Newcastle Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójának szombati záró mérkőzésén.

A mérkőzés előtt megemlékeztek a törökországi földrengésben elhunyt Christian Atsuról, aki 2016 és 2021 között 121 tétmeccsen lépett pályára a Newcastle United színeiben. megemlékeztek a törökországi földrengésben elhunyt Christian Atsuról, aki 2016 és 2021 között 121 tétmeccsen lépett pályára a Newcastle United színeiben.

Remekül kezdte a mérkőzést a vendég Liverpool, amely a bajnokságban eddig egyedüliként fektette két vállra a Newcastle-t. A 10. percben Trent Alexenader-Arnold felívelését Darwin Núnez szelídítette meg, majd miután ügyelt arra, hogy a kezére ne pattanjon a labda, higgadtan értékesítette a ziccert (0–1). (VIDEÓ ITT!)

Nem sokat kellett várni az újabb liverpooli találatra: a 17 percben Mohamed Szalah perdítéséből Cody Gakpo duplázta meg a vendégek előnyét (0–2). (VIDEÓ ITT!)

Ez nem a „szarkák” napja volt. Pár perc múlva egy hosszan előrerúgott labdára Szalah és a hazaiak kapusa, Nick Pope sprintelt rá, utóbbi viszont rosszul számolta ki az ívét, és előrevetődve kézzel hozzáért, majd meg is fogta a labdát. Azonnal villant a piros lap (VIDEÓ ITT!), ami tulajdonképpen lezárta a meccset.

A 0–2 és az emberhátrány ellenére is adódtak hazai helyzetek, sőt, a „szarkák” az első játékrészben kétszer is eltalálták a lécet.

A fordulás után is jegyezhettünk fel mindkét oldalról gólszerzési lehetőségeket, ám újabb találatot már nem láthattunk. A Liverpool oda-vissza legyőzte ellenfelét, amely a jövő héten Ligakupa-döntőt játszik a Manchester Uniteddel. Azt az összecsapást Nick Pope, a Newcastle első számú kapuvédője a mai kiállítása miatt biztosan kihagyja, s mivel Martin Dúbravka a „vörös ördögök” kapuját őrizte az ősszel a sorozatban, jó eséllyel Loris Karius kapja majd meg a lehetőséget.

A „vörösök” egyébként felléptek a tabella nyolcadik helyére, és már csak hat pont a hátrányuk a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik pozícióban álló és egy mérkőzéssel többet játszó „szarkákkal” szemben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ

Newcastle United–Liverpool 0–2 (Núnez 10., Gakpo 17.)
Kiállítva: Pope (22., Newcastle)

Korábban
Aston Villa–Arsenal 2–4 (Watkins 6., Coutinho 31., ill. Saka 16., Zincsenko 61., E. Martínez 90+3. – öngól, Martinelli 90+8.)
Brentford–Crystal Palace 1–1