PL: a Burnley oda-vissza legyőzte a Crystal Palace-t

B. D. K.B. D. K.
2021.02.13. 17:55
A Burnley oda-vissza legyőzte a Crystal Palace-t (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén magabiztosan nyert a Burnley a Crystal Palace vendégeként.

Alaposan bekezdett a mérkőzés elején a Burnley, amely már az 5. percben megszerezte a vezetést Jóhann Gudmundsson révén (0–1). Nem sokat kellett várni a második találatra sem, a 10. percben Jay Rodriguez duplázta meg a vendégek előnyét (0–2). Noha a Crystal Palace-nak is voltak lehetőségei, kétgólos Burnley vezetéssel vonultak a szünetre a csapatok.

A második játékrészt úgy kezdték a vendégek, ahogy az elsőt: egy gyors góllal. a 47. percben Matthew Lowton találatával már hárommal ment a Burnley(0–3), amely jóval több helyzetet dolgozott ki ellenfelénél a folytatásban is (Lowtont az FTC-szurkolók is jól ismerhetik, 2009 februárjában érkezett a Sheffield Unitedtől kölcsönbe a zöld-fehérekhez, amikor a Ferencváros az NB II Keleti csoportjában szerepelt, s egy év alatt 11 másodosztályú, valamint 5 NB I-es mérkőzésen lépett pályára a magyar együttesben – a szerk.).

Ben Mee sérülése ijesztően nézett ki (Fotó: AFP)

A Burnley győzelmének köszönhetően 11 ponttal ellépett a kiesést érő helyektől, így lassan kezdhetünk megbarátkozni a gondolattal, hogy a Sheffield Unitedtől, a West Bromtól és a Fulhamtől köszönünk el az idény végén.

A vendégek győzelmét ugyanakkor beárnyékolja Ben Mee és Erik Pieters sérülése – előbbit hordágyon vittek le a pályáról vélhetően agyrázkódás miatt –, így a Burnley két védőt veszített el.

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ
Crystal Palace–Burnley 0–3
(J. Gudmundsson 5., Jay Rodriguez 10., Lowton 47.)
Manchester City–Tottenham Hotspur 3–0 (Rodri 23. – 11-esből, Gündogan 50., 66.)
Leicester City–Liverpool 3–1 (Maddison 79., Vardy 81., H. Barnes 85., ill. Szalah 67.)
Brighton–Aston Villa 0–0