NL: Vállalom a felelősséget – Gareth Southgate

BABJÁK BENCE (Wolverhampton)BABJÁK BENCE (Wolverhampton)
2022.06.15. 00:24
Gareth Southgate csapata nem szerzett pontot a mieink ellen ebben az NL-idényben (Fotó: Árvai Károly)
A 4–0-s vereség után érthetően csalódottan értékelt Gareth Southgate, az angol válogatott szövetségi kapitánya.

„Fiatal csapattal álltunk ki a meccsre, bíztam benne, hogy emiatt meglesz a kellő lendület, de amikor a magyar csapat előnybe került, mi pedig nem találtuk a ritmust, minden ellenünk fordult. Ez végső soron az én felelősségem. A szünetben változtattam, a fordulás után kicsit veszélyesebbé is váltunk támadásban, de emiatt túl nagy területet adtunk a magyar válogatottnak. A letámadásnak megvan az a veszélye, hogy terület nyílik a védelem mögött, most is ez történt. Az öltözőben elmondtam a játékosoknak, hogy mindenért vállalom a felelősséget. Ezen a négy meccsen minél több játékosnak akartam lehetőséget adni, közben pihentetni néhány futballistát, és végső soron azok a csapatok nem bizonyultak elég erősnek, amelyeket én állítottam össze.”

„Kedd este ugyanazt éltem át, mint az elődeim, már én is tudom, milyen érzés, amikor a közönség kifütyüli a szövetségi kapitányt. Az irónia az egészben az, hogy nem világbajnoki vagy Európa-bajnoki mérkőzések, hanem Nemzetek Ligája-meccsek után kellett mindezt átélnem.”

NEMZETEK LIGÁJA
A-LIGA,
3. CSOPORT
4. FORDULÓ
ANGLIA–MAGYARORSZÁG 0–4 (0–1) – élőben az NSO-n!
Wolverhampton,
Molineux Stadion, 28 839 néző. Vezette: Turpin (francia)
ANGLIA: Ramsdale – K. Walker, M. Guéhi, Stones, R. James – Saka (Maguire, 85.), K. Phillips, Bellingham (Foden, 68.), Gallagher (Mount, 56.) – Bowen (Sterling, a szünetben), Kane. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
MAGYARORSZÁG: Dibusz – Lang, W. Orbán, Szalai A. – Fiola, Styles (Nagy Á., 55.), Schäfer, Nagy Zs. – Sallai R. (Nego, 78.), Szoboszlai (Gazdag, 55.) – Szalai Á. (Ádám, 68.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Gólszerző: Sallai R. (16., 70.), Nagy Zs. (80.), Gazdag (89.)
Kiállítva: Stones (82.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A csoport másik mérkőzésén
Németország–Olaszország 5–2 (Kimmich 10., Gündogan 45+4. – 11-esből, Th. Müller 51., Werner 68., 69., ill. Gnonto 78., Bastoni 90+4.)

1. MAGYARORSZÁG 4 2 1 1 7–3 +4 7
2. Németország 4 1 3 8–5 +3 6
3. Olaszország 4 1 2 1 5–7 –2 5
4. Anglia4221–6–52