Győzött Newcastle-ben az Arsenal, és az élre ugrott

2013.12.29. 14:20
Giroud 65 perc után villant, megszerezve a vezetést az Arsenalnak (Fotó: Reuters)
Az angol Premier League-ben az Arsenal a remek formában lévő Newcastle Unitedhez látogatott, és Olivier Giroud találatával elhozta a három pontot. Győzött az Everton is, amely nagy küzdelemben verte meg odahaza a Southamptont.

19. FORDULÓ
VASÁRNAP
Chelsea–Liverpool 2–1 (Hazard 18., Eto'o 34., ill. Skrtel 4.)
Tottenham–Stoke City 3–0 (Soldado 37. – 11-esből, Dembélé 65., A. Lennon 69.)
KORÁBBAN
Newcastle United–Arsenal 0–1 (Giroud 65.)
Everton–Southampton 2–1 (S. Coleman 9., Lukaku 74., ill. G. Ramírez 71.)

AZ NU–ARSENAL MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Abban mindkét menedzser egyetértett a találkozó előtt, hogy a jó formában lévő Newcastle United és a naptári év pontrekordere, az Arsenal összecsapása remek kis találkozó lesz, és a beosztottak igyekeztek nem rácáfolni főnökeikre. Nagy elánnal csaptak össze a felek, nagy helyzetet nem láthattunk az első negyedórában, de Jack Wilshere elől gyönyörűen mentett az ötösön Fabricio Coloccini, majd a másik kapu előtt csúnyán megbukott labdakezelésből a magára hagyott Mathieu Debuchy. Hatalmas iramban zajlott a mérkőzés, a hazaiak sokszor az utolsó pillanatban mentettek kapujuk előtt, aztán egy kontra során ismét Debuchy veszélyeztetett: ezúttal eltalálta a labdát, csak pontatlanul célzott. A legvégén Wojciech Szczesny hatalmasat védett Moussa Sissoko bombájánál, aztán ismét a jobbhátvéd szerezhetett volna gólt, ám fejese a lécen csattant.

A pihenő rosszat tett a feleknek, de azért szép lassan csak felpörgött a bajnoki, majd váratlanul megszerezte a vezetést az Arsenal, mégpedig a pocsék formában lévő Olivier Giroud közeli fejesével. 0–1!

Egy híján 500 góltalan perc után talált be ismét a francia, aki nem sokra rá duplázhatott volna: Theo Walcott ziccerét fogta Tim Krul, a szélső emelését kifejelte a gólvonalról Debuchy, a tátongó kapuba azonban Giroud az ötös sarkától is képtelen volt betalálni, valósággal eltörte a labdát...

A hajrá felé közeledve Arsene Wenger a Carl Jenkinson, Mikel Arteta kettős bevetésével stabilizálta csapata védekezését, kollégája, Alan Pardew pedig harcba dobta a Massadio Haidara, Hatem Ben Arfa, Shola Ameobi triót – Szczesny kis híján gólt fejeltetett Loic Rémyvel, de szó szerint, a kapus szerencséjére azonban a csatár fejére bombázott hazaadás elpattogott pár centiméterrel kapuja mellett.

Ment, ment előre a hajrában az NU, de helyzetbe sem került. Találata és kihagyott ziccerei után célfutballra kapcsolva három pontot szerzett az Arsenal, és ezzel a tabella élére ugrott.

Az Everton a Sunderland elleni sokkot (és a 2013-as hazai bajnoki veretlenség elveszítését) követően hamar vezetést szerzett a Southampton ellen a szezon két meglepetéscsapatának találkozóján. Seamus Coleman futott fel egy akcióval a jobb oldalon, majd ahelyett, hogy beadott volna, leegyszerűsítette a támadást: váratlanul betört a tizenhatoson belülre, és rúgott egy óriási gólt a hosszú sarokba. Az Everton a 70. percig tartotta az előnyt, ám ekkor Gaston Ramírez távoli lövésének (amely kicsit megpattant) alaposan melléütött Joel Robles, az eltiltott Tim Howardot helyettesítő hazai kapus. Ramírez örömében kidobta a mezét, a számával ellátott tartalékmez ellenben nem akadt, így (már egy sárga lap tulajdonosaként) szám nélküli dresszben folytatta.

A Southampton négy percig örülhetett az egyenlítésnek, amikor is remek Everton-támadás futott végig a pályán, James McCarthy hozta helyzetbe Romelu Lukakut, aki egy pillanatnyi hezitálás nélkül rúgott egy óriási gólt futtából. Lukaku a 80.-ban egy szóló végén kis híján szerzett még egyet, a Soton egy Shaw-lövéssel veszélyeztetett, majd két ízben is tizenegyest reklamáltak (vélt kezezés miatt) a vendégek. A 89. percben Lukaku eldönthette volna a meccset, de ebben egy Davis-védés megakadályozta. Az Everton végül megtartotta a 2–1-es előnyt, és tapad az élcsoporthoz – a liverpooliak sajnálhatják a Sunderland elleni meccset, mert annak megnyerésével akár a dobogóra is felérhettek volna az év végére.

1. Arsenal 19 13 3 3 37–18 +19 42
2. Manchester City 19 13 2 4 54–21 +33 41
3. Chelsea 19 12 4 3 35–19 +16 40
4. Everton 19 10 7 2 31–18 +13 37
5. Liverpool 19 11 3 5 44–23 +21 36
6. Manchester United 19 10 4 5 32–22 +10 34
7. Tottenham 19 10 4 5 22–24 –2 34
8. Newcastle 19 10 3 6 29–24 +5 33