Hiába a villámgyors leedsi gól, a Chelsea fordított, és az élre állt

B. L.B. L.
2020.12.05. 20:45
Giroud egyenlített, majd Zouma és végül Pulisic is betalált a 2000 néző nagy örömére (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójában a Chelsea hazai pályán 3–1-re legyőzte az újonc Leeds Unitedet, így átmenetileg az élre állt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ

CHELSEA–LEEDS UNITED 3–1 (1–1)
London, Stamford Bridge, 2000 néző. V: Friend
CHELSEA: Mendy – R. James, Zouma, Thiago Silva, Chilwell – Havertz (Kovacic, 67.), Kanté, Mount – Zijes (Pulisic, 30.), Giroud (Abraham, 79.), Werner. Vezetőedző: Frank Lampard
LEEDS: Meslier – Ayling, Koch (D. Llorente, 9.), Cooper, Dallas – Raphinha, Klich, Ka. Phillips, Alioszki (Rodrigo, 69.) – J. Harrison (Poveda, 58.) – Bamford. Vezetőedző: Marcelo Bielsa
Gólszerző:Giroud (27.), Zouma (61.), Pulisic (90+3.), ill. Bamford (4.)

A Chelsea remek formában várta a meccset, hiszen a legutóbbi nyolc tétmeccséből hetet megnyert, és csak a Tottenham elleni derbin ikszelt, és már az első percben veszélyeztettek is londoniak, Zijes lövését viszont védte Meslier, majd Giroud fejelt mellé.

A 4. percben megszületett az első gól is, Zouma és Mendy közös hibáját a Chelsea korábbi játékosa, a folyton kölcsönadott Bamford használta ki (0–1).

Hogy mennyire őrült volt az első tíz perc, azt jól példázza, hogy egy leedsi sérülés és Timo Werner két elképesztő rontása is belefért, a német támadó egy méterről előbb eltörte a labdát, majd a lécre lőtt. Ezt követően kicsit lenyugodtak a kedélyek, a félidő derekán Giroud hagyott ki ordító helyzetet, majd Bamford ügyetlenkedett el egyet. Pillanatokkal később a francia büntetett, James beadását szúrta a kapuba (1–1).

A fordulást követően a Chelsea maradt aktívabb, de az első nagy lehetőség a vendégek előtt adódott, ám Raphinha egymást követő két lövése is kimaradt. Ezt gyorsan megbüntette a házigazda, Meslier még védte Werner két közeli lövését, Mount ismétlését pedig szögletre blokkolták, de a sarokrúgás után Zouma már a kapuba fejelt (2–1).

Az utolsó negyedórához érve Werner sokadjára is ziccert rontott, nem sokkal később pedig Povedának köszönhették meg, hogy nem esett el a tizenhatoson belül, miközben belerúgtak. A végén teljesen kitámadt a Leeds, így Werner megint nagy helyzetbe került, ezúttal viszont leadta a labdát, Pulisic pedig beállította a 3–1-es végeredményt – élre állt a Chelsea.

11. FORDULÓ
Burnley–Everton 1–1 (R. Brady 3., ill. Calvert-Lewin 45+3.)
Manchester City–Fulham 2–0 (Sterling 5., De Bruyne 25. – 11-esből)
West Ham United–Manchester United 1–3 (Soucek 38., ill. Pogba 65., Greenwood 68., Rashford 78.)
Chelsea–Leeds United 3–1 (Giroud 27., Zouma 61., Pulisic 90+3., ill. Bamford 4.)

VASÁRNAP
13.00:West Bromwich Albion–Crystal Palace (Tv:Spíler1)
15.15:Sheffield United–Leicester City (Tv:Spíler1)
17.30:Tottenham–Arsenal (Tv:Digi Sport)
20.15:Liverpool–Wolverhampton (Tv:Spíler1)

Az utolsó gól

93. ELDŐLT! Werner lépett ki, ezúttal passzolt, Pulisic pedig közelről nem rontott. 3–1
93.
Próbál nyomni a Leeds, mindenki a Chelsea térfelén, de helyzet nincs.
90. Négy perc a ráadás.
87. Werner labdájával Abraham került helyzetbe, 10 méterről, jobbról a hosszú alsó mellé lőtt.
86. Úgy tűnik, tudja folytatni.
85. Thiago Silvát kell ápolni. Több csere már nincs.
84. Rodrigo centerezése után Bamford rosszul találta el a labdát.
83. Pulisic blokkolt lövését tartja még bent a kapus.
79. Giroud helyére Abraham állt be.
78. Povedanem esett el 16-oson belül, továbbvitte, laposan lőtt, Mendy védett.
77. Mount szögletét most Giroud fejelhette könnyedén, de fölé.
76. ZICCER! Wernerkerült ismét óriási helyzetbe, de lapos lövését újra védte Meslier.
75. James felívelt szabadrúgását Zouma visszafejelte, de ott senki.
74. Llorenteborította fel ellenfelét, itt az első sárga.
72. Rodrigo játszott Bamford felé, de végül a lövésig nem sikerült eljutni.
70. Bamford elől Zouma fejelt szögletre.
69. Megvan a harmadik vendégcsere, Rodrigo állt be Alioszki helyére.
68. Chilwell bal oldali beadása után az ide-oda pattogó labda Giroud-ról mellé vágódott végül.
67. Havertzhelyére Kovacicállt be.
66. Werner lövését blokkolják.
61. VEZET A CHELSEA! Ebből viszont már megvan az újabb Chelsea-gól, Mount magas szögletére Zouma érkezett üresen, a topligák legjobban fejelő játékosa pedig nem hibázott. 2–1

60. NAGY HELYZETEK! Giroud labdájával Werner került nagy helyzetbe, a rövidre lőtt labdáját védte Meslier, a kipattanó után újra hárított a kapus, a harmadik lövésbe pedig Alioszki lépett bele, szöglet.
58. Harrisonhelyett Povedaa pályán a vendégeknél.
57. HELYZET! A sarokrúgás után Raphinha előbb laposan lőtt kapásból kapura, ezt Mendy védte, a kipattanót közelebbről pedig fölé rúgta.
56. Most Klich beadása vágódott szögletre.
54.
James tekerését Havertzbólintotta fölé az ötös sarkáról.
53. A szöglet után szabadrúgás a túloldalról. Alioszki késett el.
53. Havertz tört be a 16-oson belülre, beadása szögletre vágódott.
51. Pulisicet most a védők blokkolják.
48. Pulisic bal oldali beadása kapura tekeredett, Meslier könnyedén fogta.
46. Folytatódik a mérkőzés.

45+3. Véget ért az első félidő.
45+3.
James jobb oldalról belőtt labdáját Giroud nem tudta sarokkal kapura húzni.
45. Három perc a ráadás.
42. Chilwellig most eljut a szöglet, fejese viszont nem okoz gondot.
39. Mount sarokrúgását kifejelik a védők.
35. Klich újabb szöglete veszélytelen.
30. Harrison bal oldali beadása pontatlan.
30. Zijesis megsérült, Pulisic váltja.
27. EGYENLÍT A CHELSEA.James futott be Alioszki mögé az üres helyre, centerezését pedig Giroud szúrta közelről a kapuba. 1–1
26. Védés.Mondjuk nem volt nagy bravúrra szüksége Mendynek, Bamford 17 méterről, laposan, gyengén, középre.
24. Raphinha harcolt ki szögletet. Klich tekerése nem talál társat.
22. HELYZET! Giroudszerzett labdát a 16-os előterében, gyorsan büntetni is akart, de a bal alsó mellé lőtt.
19. Kapufa, de már les volt, méghozzá hatalmas. Alioszki találta el a bal kapufa tövét.
15.
Klich bal oldali visszagurított labdáját Bamford lőtte fölé.
13. Raphinha beadása után Alioszki nem találta el a labdát.
11.
Zijes centerezése után mentenek védők Giroud elől.
9. EZ HOGY MARADT KI?! A szöglet után megcsúsztatott labdát Werner elsőre nem találja el jól, másodjára a lécre lőtt. Egy méterről...

9. Llorente a pályán helyette.

8. Sérülés, Koch nem tudja folytatni. Szöglet jön.

ITT A VEZETŐ GÓL!

Bamford korábban 2012 és 2017 között volt a Chelsea alkalmazásában, hatszor adták kölcsön.

4. VEZET A LEEDS UNITED!Egy gyors vendég ellentámadás végén Bamford kapott jó passzt Phillipstől, a kapujából kilépő Mendy mellett elhúzta a labdát, majd az üres kapuba lőtt. 0–1
2. A szöglet után Giroud fejese az oldalhálóban kötött ki.
1. Ott az első nagy helyzet, Zijes kapott remek indítást, majd balról, 5 méterről kapura lőtt, Meslier-ről szögletre pattant.
1. A Chelsea kezdte el a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Ezen a meccsen már visszatérhetnek a nézők, igaz, csak korlátozott számban (2000).