FA-kupa: kíméletlen volt a Man. City – ötös a WHU-nak

2017.01.06. 22:49
A Man. City könnyedén jutott tovább (Fotó: afp)
A Manchester City bejutott a legjobb 32 közé az angol FA-kupában, miután könnyedén győzött a West Ham United otthonában.

Az első fél órában még reménykedhettek a hazai szurkolók, de Pep Guardiola csapata egy tízperces rohammal gyakorlatilag lerendezte a mérkőzést: előbb Yaya Touré talált be büntetőből, majd egy szép akció végén a menteni igyekvő Havard Nordtveit továbbította a labdát a kapuba.

Az első gól után 10 perccel pedig David Silvának a kapussal szemben még egy higgadt csel is belefért, mielőtt megszerezte a manchesteriek harmadik gólját. A második és a harmadik City-gól között mindössze 1 perc 46 másodperc telt el.

A második játékrész elején Yaya Touré lövésébe Sergio Agüero tette bele a lábát a kapu előterében, ami után a labda szintén a hálóban kötött ki. Ez volt az argentin támadó 11. fellépése az FA-kupában, összesen 12 gólban vállalt komoly szerepet (10 gól, 2 gólpassz)

A végeredményt John Stones alakította ki. A 22 éves védő egy szögletet követően fejelt a kapuba.

ANGLIA, FA-KUPA
3. FORDULÓ

West Ham United–Manchester City 0–5 (Y. Touré 33. – 11-esből, Nordtveit 41. – öngól, D. Silva 43., Agüero 50., Stones 84.)