Újra győzött az Everton, és biztossá tette: benn marad a Premier League-ben

2024.04.27. 20:38
Everton-boldogság – középen a szombati egyetlen gólszerző, Idrissa „Gana” Gueye (Fotó: Getty Images)
Az Everton hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Brentfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján, és biztossá tette, hogy a nyolcpontos levonás ellenére a következő idényt is a Premier League-ben kezdi meg.

A két-két győztes mérkőzésből érkező csapatok csatájának első félideje nem hozott gólt, azaz az Everton immár a 23. bajnokijának első játékrészét zárta kapott gól nélkül ebben az idényben. Ez ligarekord, de magyarázza a „kékek” gyenge pozícióját, hogy 23-szor ők maguk sem találtak be a kapuba a szünetig – ennél rosszabb mutatója csak a Luton Townnak (24) és a már kiesett Sheffield Unitednak (25) van…

A második félidő aztán már hozott gólt. Dwight McNeil bombájánál a léc még megmentette a Brentfordot, azonban Idrissa Gueye közeli lövésénél már a VAR-szoba sem (1–0). Gueye nem a góljairól híres, de volt neki egy a múlt héten is, a Nottingham elleni szintén kulcsfontosságú, 2–0-s győzelmet hozó meccsen.

A Brentfordnak is akadtak jó periódusai, Jordan Pickfordtól bravúrokra is szükség volt, hogy maradjon az 1–0: az Everton sorozatban harmadszor nyert, és a nyolcpontos büntetése dacára biztossá tette bennmaradását.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Everton–Brentford 1–0 (I. Gueye 60.)
Később
Aston Villa–Chelsea 2–2 (Cucurella 4. – öngól, Rogers 42., ill. Madueke 62., Gallagher 81.)
Korábban
Manchester United–Burnley 1–1 (Antony 79., ill. Amdouni 88. – 11-esből)
Newcastle United–Sheffield United 5–1 (Isak 26., 61. – a másodikat 11-esből, Bruno Guimaraes 54., Osborn 65. – öngól, C. Wilson 72., ill. Ahmedhodzic 5.)
Fulham–Crystal Palace 1–1 (Rodrigo Muniz 52., ill. Schlupp 87.)
Wolverhampton Wanderers–Luton Town 2–1 (Hvang Hi Csan 39., T. Gomes 50., ill. Morris 80.)
Még korábban
West Ham United–Liverpool 2–2 (Bowen 43., M. Antonio 77., ill. Robertson 47., Areola 54. – öngól)