Nem akármilyen indokkal menesztette a Barnsley az edzőjét

H. Á.H. Á.
Vágólapra másolva!
2024.04.22. 17:39
Majd elválik, jó időben küldték-e el... (Fotó: Getty Images)
Az angol harmadosztályban a rájátszást érő ötödik helyen álló Barnsley vezetősége meglehetősen szokatlan időpontban, egy fordulóval a bajnokság vége előtt menesztette Neill Collins vezetőedzőt. A klub sportigazgatója, Mladen Sormaz talán még meghökkentőbb indokot adott a menesztés időzítésére.

 

A 20-szoros magyar válogatott Callum Stylest a télen a másodosztályú Sunderlandnak kölcsönadó Barnsley a legutóbbi öt fordulóban nem tudott győzni, csupán egy pontot szerzett meg a lehetséges 15-ből. A kézifék berántása azt eredményezte, hogy ha az utolsó körben nem nyer, akkor könnyen lemaradhat a rájátszásról – már ha a mögötte álló Lincoln, Oxford, Blackpool trióból legalább kettő győzelmet arat.

Ennek ellenére is meglepő húzásnak lehet tekinteni, hogy a Barnsley vezetősége úgy döntött, megválik a tavaly nyáron kinevezett Neill Collins vezetőedzőtől – a sportigazgató indoklása mindenképp mosolyt fakasztó.

„Tudjuk, hogy kritikus időszak előtt állunk, de úgy érezzük, hogy ez a megfelelő pillanat a váltásra” – idézte a klub hivatalos honlapján megjelent közlemény Mladen Sormazt.

A Barnsley az utolsó bajnoki fordulóban, szombat délután a Northamptont fogadja hazai pályán, ezen a meccsen Martin Devaney ül majd a kispadon, ő amúgy Collins másodedzője volt, s két éve is irányította már beugróként a csapatot.

 

Legfrissebb hírek

Az edzőváltások tele: Alonso, Amorim és Maresca is távozott – jogosan?

Képes Sport
22 órája

Férfi kézi: nyáron edzőt vált az ETO, a Szeged korábbi trénere érkezik

Kézilabda
2026.01.21. 11:45

Női kosár NB I: edzőt váltott az Uni Győr a szigetszentmiklósi vereség után

Kosárlabda
2026.01.13. 11:49

Szoboszlai hatalmas gólt lőtt, a Liverpool simán továbbjutott az FA-kupában

Angol labdarúgás
2026.01.12. 22:40

Fél év után megváltak a vezetőedzőtől Callum Styleséknál – hivatalos

Angol labdarúgás
2026.01.06. 11:59

NS-infó: Marián Sluka lehet a Békéscsaba 1912 Előre vezetőedzője

Labdarúgó NB II
2025.12.25. 15:40

NB I: az MTK-nál már fél éve téma volt az edzőváltás

Labdarúgó NB I
2025.12.22. 16:54

Az NB III-as FC Dabas vezetőedzője a Ferencváros II új trénere lett

Labdarúgó NB II
2025.12.18. 10:20
Ezek is érdekelhetik