Judi ÁdámJudi Ádám
2024.04.07. 09:57
FA Cup - Quarter Final - Manchester United v Liverpool
Szoboszlai Dominik először nyerhet az MU ellen (Fotó: Reuters)
Harmadszor csap össze egymással ebben az idényben a Manchester United és a Liverpool, a bajnokin gól nélküli döntetlen született, míg az FA-kupában hosszabbítás után a manchesteri alakulat jutott tovább. Szoboszlai Dominik mindkét meccsen kezdő volt, minden bizonnyal vasárnap is az első perctől ott lesz a pályán.

Az idényben még nem győzte le a Manchester Unitedet a Liverpool. A decemberi bajnokin, az Anfielden gól nélküli döntetlent játszottak a felek, márciusban emlékezetes FA-kupa-mérkőzésen hosszabbításban nyert otthon 4–3-ra a Manchester United. Három héttel a kupameccs után ismét Manchesterben vendégeskedik a Liverpool, célja, hogy a három pont megszerzésével újabb lépést tegyen a bajnoki cím felé.

Szoboszlai Dominik a Manchester United elleni mindkét mérkőzésen a kezdőcsapatban kapott helyet, a bajnokin 61, az FA-kupa-találkozón 72 percet játszott, és minden jel szerint ismét ott lesz a pályán a kezdő sípszó elhangzásakor. A magyar válogatott csapatkapitánya harmadik alkalommal játszik a Manchester United ellen.

A kupamérkőzésen jobban kezdett a Manchester United, aztán átvettük az irányítást, és kiválóan játszottunk, csak nem tudtuk értékesíteni a helyzeteinket – mondta Jürgen Klopp, a Liverpool menedzsere a klub internetes oldalán. – Jó hír, hogy vasárnap nem lesz hosszabbítás, azon a napon túl sok volt a kétszer tizenöt perc ráadás, olyan hibákat követtünk el, amilyeneket alapvetően nem szoktunk. A labdarúgás nem egyszerű, meg kell találnunk a módját, hogy problémát okozzunk ellenfelünknek. A győzelemhez igazán jól kell játszanunk.”

Vataru Endo kisebb sérülése után visszatérhet a Liverpoolba, így Szoboszlai Dominik és Alexis Mac Allister mellett vélhetően ott lesz a középpályán, míg Curtis Jones és Harvey Elliott a kispadról beállva vihet új lendületet a játékba.

A Liverpool a Manchester Cityvel és az Arsenallal harcol a bajnoki címért, a vasárnapi rangadó után – időrendben – a Crystal Palace, a Fulham, az Everton, a West Ham, a Tottenham, az Aston Villa és a Wolverhampton lesz az ellenfele.

Hogy tökéletes hajrára van szükségünk a bajnoki címhez? Nyilvánvalóan, hiszen ez a Premier League – emelte ki Jürgen Klopp. – Mondjanak nekem még egy ilyen sorozatot! Valaki említette, hogy nekünk a legjobb a sorsolásunk, ám nem tudom, miért gondolta így… Lehet, túlságosan negatív vagyok, de kiváló csapatokkal játszunk a hajrában. Ám készen állunk, részt akarunk venni a bajnoki címért folytatott küzdelemben, meglátjuk, mit tudunk kihozni belőle.”

A Liverpoolnak az utóbbi időben jól megy Manchesterben, az Old Traffordban lejátszott legutóbbi öt mérkőzésén 15 gólt szerzett, így Jürgen Klopp csapatának jó az esélye, hogy visszavágjon a kupavereségért, amivel újabb lépést tenne afelé, hogy a német szakember bajnoki címmel távozzon a klubtól.

VÉLEMÉNYEK
Erik TEN HAG, a Manchester United menedzsere: „Van néhány sérültünk a védelemben, egyelőre nem tudom, hogy hogyan rakom össze a hátsó alakzatot. Gyorsan túl kellett tennünk magunkat a Chelsea elleni hétközi vereségen, dühösek vagyunk, ám ebből energiát meríthetünk a vasárnapi meccsre.”
Joe GOMEZ, a Liverpool védője: „Csalódást okoztunk a legutóbbi mérkőzésünkön az Old Traffordban, ám voltak jó periódusaink is. Irányítani akarunk, a helyzeteinket pedig kíméletlenül ki kell használnunk. Saját szurkolói előtt játszik a United, nem hiszem, hogy beáll védekezni. Bárhogy is tesz, rajtunk múlik, miképp kezeljük.”

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
16.30: Manchester United–Liverpool (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
18.30: Sheffield United–Chelsea (Tv: Match4)
19.00: Tottenham Hotspur–Nottingham Forest (Tv: Arena4)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Brighton–Arsenal 0–3 (Saka 33. – 11-esből, Havertz 62., Trossard 86.)
Crystal Palace–Manchester City 2–4 (Mateta 4., Édouard 85., ill. De Bruyne 13., 70., R. Lewis 47., Haaland 66.)
Luton–Bournemouth 2–1 (Clark 73., Morris 90., ill. Tavernier 52.)
Aston Villa–Brentford 3–3 (Watkins 39., 81., Rogers 46., ill. Jörgensen 59., Mbeumo 61., Wissa 68.)
Everton–Burnley 1–0 (Calvert-Lewin 45+2.)
Fulham–Newcastle United 0–1 (Guimaraes 81.)
Wolverhampton–West Ham United 1–2 (Sarabia 33. – 11-esből, ill. Paquetá 73. – 11-esből, Ward-Prowse 85.)