Championship: öt fordulóval a vége előtt megvan az első kieső

M. B.M. B.
2024.04.05. 23:18
A Rotherham két év után búcsúzott a második vonaltól (Fotó: Getty Images)
A Rotherham United hazai pályán kapott ki 1–0-ra a Plymouth Argyle-től az angol másodosztály (Championship) 41. fordulójában, ezzel pedig matematikailag is kiesett a harmadik vonalba.

 

A „molnárok” hátránya 18 pont a már bennmaradó helyen álló Birmingham mögött, amelyet a hátralevő öt fordulóban már lehetetlen behozni. A kiesés elkerüléséért egyébként ádáz csata dúl a 24 csapatos bajnokságban: a 23. Sheffield Wednesday és a 17. Blackburn között csupán hat pont a különbség, így az idényhajrában gyakorlatilag bármi megtörténhet.

ANGOL CHAMPIONSHIP
41. FORDULÓ
Rotherham United–Plymouth Argyle 0–1

 

Legfrissebb hírek

A Newcastle-tól távozó Trippier az angol másodosztályba szerződött

Angol labdarúgás
2026.06.09. 14:19

Rutinos edzőt neveztek ki Tóth Balázs csapatánál

Angol labdarúgás
2026.06.06. 18:12

Kapushiba a 95. percben: kilenc év után a Hull City jutott vissza a Premier League-be

Angol labdarúgás
2026.05.23. 18:40

Spygate-ügy: a vezetőedző áldását adta a Soton kémkedésére

Angol labdarúgás
2026.05.22. 08:43

Kizárták a Southamptont, a Middlesbrough játszhat a Premier League-be jutásért – hivatalos

Angol labdarúgás
2026.05.19. 20:25

Kémkedési balhé boríthatja a Premier League-ért zajló rájátszás programját

Angol labdarúgás
2026.05.15. 11:43

A Southampton a hosszabbítás végén betalált, mehet játszani a Wembley-be a feljutásért

Angol labdarúgás
2026.05.12. 23:48

Championship-rájátszás: a Hull váltott jegyet a Wembley-be

Angol labdarúgás
2026.05.11. 22:59
Ezek is érdekelhetik