Az Arsenal hozta a kötelezőt a Luton ellen, és a tabella élére állt

M. B.M. B.
2024.04.03. 22:32
Havertz és Ödegaard hozta össze az első gólt (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal 2–0-ra nyert hazai környezetben a Luton Town ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában, míg a Brentford odahaza ikszelt a Brightonnal.

ARSENAL–LUTON 2–0

Az „ágyúsok” a várakozásoknak megfelelően domináns futballal rukkoltak elő, a Lutonnak momentumai is alig akadtak. A 18., kieső helyen álló együttes védelme a 24. percig állta a sarat, amikor Havertz Martin Ödegaard elé tálalt, aki 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

A szünet előtt megduplázta előnyét Mikel Arteta együttese, Smith-Rowe centerezése a menteni igyekvő Hasioka Daiki lábáról pattant a saját kapujába.

A fordulás utáni első perceket követően megváltozott a játék képe, s labdabirtoklás szempontjából kiegyenlítődött a meccs, de a Luton így sem tudott veszélyt teremteni Raya kapuja előtt. A másik oldalon az Arsenal nem rángatta valami erősen az istrángot, de a csereként beálló Tomijaszu lövése csak centikkel ment el a bal alsó sarok mellett. A hajrá nem tartogatott különösebb izgalmakat, így az Arteta-csapat győzött, és ideiglenesen visszaállt a tabella élére.

BRENTFORD–BRIGHTON 0–0

A Brighton rendkívül nagy fölényben játszotta végig a Brentford elleni meccset, s 23 lövéssel próbálkozott, amelyből hat el is találta a kaput. A hazaiak kapusa, Mark Flekken azonban remek napot fogott ki, így gól nélküli döntetlennel zárult a találkozó.

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ
Arsenal–Luton 2–0 (Ödegaard 24., Hasioka 44. – öngól)
Brentford–Brighton 0–0
Később
Manchester City–Aston Villa (Tv: Match4)
Csütörtökön játsszák
20.30: Liverpool–Sheffield United (Tv: Spíler1)
21.15: Chelsea–Manchester United (Tv: Spíler2)

Kedden játszották
Newcastle United–Everton 1–1 (Isak 15., ill. Calvert-Lewin 88. – 11-esből)
Nottingham Forest–Fulham 3–1 (Hudson-Odoi 9., Wood 19., Gibbs-White 45+3., ill. Adarabioyo 49.)
Bournemouth–Crystal Palace 1–0 (Kluivert 79.)
Burnley–Wolverhampton 1–1 (Bruun Larsen 37., ill. Ait-Nouri 45+3.)
West Ham United–Tottenham Hotspur 1–1 (Zouma 19., ill. B. Johnson 5.)