Őrült hajrá és hosszabbítás után az MU búcsúztatta a Liverpoolt az FA-kupa negyeddöntőjében

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.17. 16:19
Amad Diallo a 121. percben szerezte a Manchester United győztes gólját a Liverpool ellen (Fotó: AFP)
Az angol FA-kupa utolsó negyeddöntőjében a Liverpool fordított az Old Traffordon, de a Manchester United kétszer is egyenlített, és a 121. percben Amad Diallo góljával megnyerte a meccset.

ANGOL FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Manchester United–Liverpool 4–3 (1–2, 2–2, 2–3) – hosszabbítás után
Manchester, Old Trafford. Vezette: Brooks
MAN. UNITED: A. Onana – Dalot, Varane (A. Diallo, 85.), Wan-Bissaka (Maguire, 71.), Lindelöf (Mount, 106.) – Mainoo (Eriksen, 80.), McTominay – Bruno Fernandes, Garnacho, Rashford – Höjlund (Antony, 71.). Menedzser: Erik ten Hag
LIVERPOOL: Kelleher – Van Dijk, J. Gomez (Cimikasz 101.), Quansah, Robertson (Bradley, 77.) – Szoboszlai (Elliott, 72.), Endo, Mac Allister – Szalah (Gakpo, 77.), D. Núnez, Luis Diáz (Clark, 113.). Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: McTominay (10.), Antony (87.), Rashford (112.), A. Diallo (120+1.), ill. Mac Allister (44.), Szalah (45+2.), Elliott (105.)
Kiállítva: A. Diallo (120+2.)

Szoboszlai Dominik ott volt a Liverpool kezdőcsapatában a Manchester United elleni FA-kupa-negyeddöntőben. A két együttes összecsapása egész Európában kiemelkedő esemény, Erik ten Hag és Jürgen Klopp is csaknem a legerősebb csapatát küldte pályára az Old Traffordon. A Manchester United és a Liverpool 15. alkalommal csapott össze az FA-kupában, a vasárnapi meccsig a manchesteriek tízszer, a liverpooliak négyszer jutottak tovább.

A hazaiak remekül kezdtek, az első húsz percben több veszélyes helyzet is következett egymás után. Az egyik ilyennél Garnacho lövését védte Kelleher, a kipattanót azonban Scott McTominay közvetlen közelről a kapuba lőtte (1–0). A félidő vége előtt négy perc alatt fordított a Liverpool. Előbb Mac Allister talált a kapu bal oldalába, majd a hosszabbításban Mohamed Szalah vágta be a Núnez lövése utáni kipattanót. 1–2

A második játékrész kevesebb izgalmat hozott. A 72. percben Harvey Elliott váltotta Szoboszlai Dominikot, a magyar futballista jól játszott, aktív volt, négy lövést jegyzett és kilencvenkét százalékos pontossággal passzolt. A drámai végjáték nem maradt el, Antony a 87. percben ráfordult a kapura, és a bal alsó sarokba tekert. 2–2

Jöhetett a hosszabbítás, amelynek első 15 perce eseménytelenül zajlott, aztán a semmiből Harvey Elliott próbálkozott távolról, lövése megpattant Christian Eriksen lábán – Onana tehetetlen volt, ismét előnybe került a Liverpool. Azonban a Manchester United másodszor is egyenlített: Marcus Rashford talált be a kapuba a 112. percben. 3–3

Mikor már mindenki a tizenegyeseket vagy a hajrában már-már menetrend szerint érkező Liverpool-gólt várta, jött az újabb fordulat. Vendégszögletet követően a csereként beálló Amad Diallo labdát szerzett, amellyel Garnacho hatvan méteren át nyargalt előre, Diallónak továbbította, aki eléggé kisodródva kilőtte a bal alsó sarkot a 121. percben. Az elefántcsontparti játékos az ünneplés közepette megkapta a második sárgáját, így az utolsó másodpercekben már nem volt a pályán, az eredmény viszont már nem változott. A Manchester United őrült meccsen hosszabbítás után 4–3-ra legyőzte a Liverpoolt, és bejutott az FA-kupa négy legjobb csapata közé.