McTominay fejese hozta az MU győzelmét Birminghamben

H. Á.H. Á.
2024.02.11. 19:55
Höjlund (balra) az első, McTominay a második manchesteri gól szerzője (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójának második vasárnapi mérkőzésén a Manchester United 2–1-re győzött az Aston Villa otthonában, ezzel öt pontra csökkentette hátrányát a még nemzetközi kupaindulást érő helyen álló birminghamiekkel szemben.

A Manchester United jó formában érkezett a Villa Parkba, idén még nem szenvedett vereséget, legutóbbi három bajnokijából egyen döntetlenezett, kettőt megnyert, ráadásul az FA-kupában is ott van a legjobb 16 között. A Villa ezzel szemben 2024-ben csak egy bajnokin nyert, ezenkívül egy döntetlen és egy vereség a mérlege – az FA-kupában ugyan túljutott a Middlesbrough-n, ám a Chelsea-vel szembeni megismételt meccsen alulmaradt, és kiesett.

Ilyen előzmények után cseppet sem meglepő, hogy a United az első negyedóra végén megszerezte a vezetést: a vendégek már a negyedik szögletüket végezték el, a Bruno Fernandes sarokrúgása után lefejelt labdát Rasmus Höjlund közelről pofozta a léc alá. A dán csatárnak ez még csak az ötödik találata volt az idényben, de ezeket az MU utóbbi hat meccsén szerezte – egy meccset sérülés miatt kihagyott. A kapott gól felpiszkálta a hazaiakat, akik sebességet váltottak – a United nem is találta el többet a kaput a félidőben –, s többször is André Onana védésére volt szükség, hogy a vendégek mehessenek előnnyel a szünetre.

A fordulás után sem változott a játék képe, továbbra is inkább a Villa játékosai alakítottak ki helyzeteket, s egyre jobban érett is az egyenlítés. Ez a 67. percben meg is történt: egy szöglet után ide-oda pattogott a labda az ötös előterében, a röviden felszabadított labdát Leon Bailey lőtte vissza a kapu elő, s azt Douglas Luiz vágta a hálóba közelről. S amikor már elkönyvelte volna mindenki a pontosztozkodást, a 86. percben jött Scott McTominay, és Diogo Dalot beadása után nagy erővel fejelt a bal felső sarokba, 2–1-re megnyerve a találkozót csapatának.

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Aston Villa–Manchester United 1–2 (Douglas Luiz 67., ill. Höjlund 17., McTominay 86.)
West Ham United–Arsenal 0–6 (Saliba 32., B. Saka 41., 63. – az elsőt 11-esből, Magalhaes 44., Trossard 45+2., Rice 65.)
HÉTFŐN
21.00: Crystal Palace–Chelsea (Tv: Match4)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Fulham–AFC Bournemouth 3–1 (De Cordova-Reid 5., Rodrigo Muniz 36., 52., ill. Senesi 50.)
Liverpool–Burnley 3–1 (Jota 31., L. Díaz 52., Núnez 79., ill. D. O'Shea 45.)
Luton–Sheffield United 1–3 (C. Morris 52. – 11-esből, ill. Archer 30., McAtee 36. – 11-esből, Vini Souza 72.)
Tottenham Hotspur–Brighton & Hove Albion 2–1 (P. M. Sarr 62., B. Johnson 90+6., ill. Gross 16. – 11-esből)
Wolverhampton Wanderers–Brentford 0–2 (Nörgaard 35., Toney 77.)
Nottingham Forest–Newcastle United 2–3 (Elanga 26., Hudson-Odoi 45+6., ill. Bruno Guimaraes 10., 66., Schär 43.)
Manchester City–Everton 2–0 (Haaland 71., 85.)