PL: fordulatos meccset húzott be a Brentford

T. Z.T. Z.
2024.01.20. 21:06
Brentford FC v Nottingham Forest - Premier League
Jogos a brentfordi öröm, nagyon kellett ez a győzelem (Fotó: Getty Images)
Hátrányban is volt a Nottinghammel szemben, mégis győzelemnek örülhetett a Brentford az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójának szombat esti találkozóján.

A tabellán csupán pár pont választotta el egymástól a Nottinghamet és a Brentfordot, vagyis különösen fontos mérkőzés várt a csapatokra. A remélt nagy küzdelem nem is maradt el, mondhatni, végig rohanták a kilencven percet a csapatok, sőt, még gólokat is láthatott a közönség – nem is egyet, hanem ötöt.

A Nottingham már a 3. percben vezetést szerzett a találkozón, de aztán hamar fordult a kocka, és a Brenford előbb egyenlített, majd az 58. percben a vezetést is megszerezte. A vendégeknek erre még volt válaszuk, a 65. percben kiegyenlítettek, de három perccel később újabb gólt ünnepelhetett a brentfordi közönség – és mint később kiderült, ez a találat már nemcsak az újbóli vezetést, hanem a győzelmet is jelentette a hazai együttes számára.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ
Brentford–Nottingham Forrest 3–2 (Toney 19., Mee 58., Maupay 68., ill. D. Oliveira 3., Wood 65.)
KORÁBBAN
Arsenal–Crystal Palace 5–0 (Magalhaes 11., Henderson 37. – öngól, Trossard 59., G. Martinelli 90+4., 90+5.)