PL: Martinelli csereként duplázott, az Arsenal ötöt rúgott a Palace-nak

T. Z.T. Z.
2024.01.20. 15:40
Arsenal FC v Crystal Palace - Premier League
Martinelli első gólja a Crystal Palace ellen (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal ötgólos győzelmet aratott a Crystal Palace ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójának szombat kora délutáni találkozóján.

Nem hozott magas színvonalú játékot az első játékrész, de legalább két gólt láthatott az Emirates közönsége. Igaz, két olyan gólt, amelyről lehetne vitatkozni. A 11. percben Gabriel Magalhaes jó magasra felment a levegőben – másik nézőpontból megmászta, és akadályozta a felugrásban védőjét –, majd a kapuba fejelte a labdát, Dean Henderson már nem tudott hárítani, a bíró pedig megadta a találatot.

Az Arsenal vezetését semmi sem veszélyeztette a folytatásban, a Crystal Palace nagyon keveset mutatott, így Mikel Arteta csapata gond nélkül tartotta a vezetését. A 37. percben ráadásul újabb gólt szereztek az „ágyúsok”, ezúttal Henderson hibázott, miután felugrás közben megzavarták, így nem tudta elütni a labdát. A találatot a kapus öngóljaként könyvelték el, így máris két góllal vezetett az Arsenal.

A második félidőre nem sok nyitott kérdés maradt, de az Arsenal még egy lapáttal rátett, és ragyogóan futballozott. Olyannyira, hogy három újabb góllal ajándékozta meg szurkolóit, ebből kettőt a hosszabbításban jegyzett. Az 59. percben Leandro Trossard vette be a Palace kapuját, azaz immáron három gól volt a felek közötti különbség.

Sokáig úgy nézett ki, újabb traumát már nem kell elszenvednie a Palace-nak, ám nem így lett, a hosszabbítás perceiben ugyanis még kétszer talált be a kapujába az ekkorra már önfeledt formában futballozó Arsenal: a Trossard helyére a 69. percben beküldött Gabriel Martinelli nagy pillanatai következtek, a brazil légiós a 94. és a 95. percben is betalált, és feltette a pontot az i-re. Tehát 5–0-ra nyert az Arsenal, amely győzelmének köszönhetően pontszámban beérte a második helyezett, de egy meccsel kevesebbet játszó Manchester Cityt a tabellán.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ
Arsenal–Crystal Palace 5–0 (Magalhaes 11., Henderson 37. – öngól, Trossard 59., G. Martinelli 90+4., 90+5.)