Angol Ligakupa: újabb égés, a Newcastle is hármat vágott az MU-nak

D. Á.D. Á.
2023.11.01. 23:14
Megint csődöt mondott az MU védelme (Fotó: Getty Images)
A Newcastle United 3–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet az Old Traffordon az angol Ligakupa nyolcaddöntőjében.

Erik ten Hag csapata a hétvégén háromgólos verést kapott a városi rivális Manchester Citytől, így mindenképp javítani szeretett volna hazai környezetben a Newcastle United ellen a Ligakupa nyolcaddöntőjében. Minden bizonnyal a „szarkák” is éhesek voltak a sikerre, a legutóbbi kiírásban ugyanis éppen az MU győzte le Eddie Howe együttesét a fináléban.

Az első félóra végén a vendégek egy gyors kontra után kerültek előnybe – Livramento a saját térfelén szerelte Garnachót, majd simán átvezette a labdát a hazaiak középpályásain. Az átadása után Miguel Almirón került ziccerbe, a paraguayi nem is hibázott egy az egyben, Onana tehetetlen volt. 0–1

Nyolc perccel a vezető gól után még nagyobb volt a baj hazai oldalon, Lewis Hall 16 méteres kapáslövése ugyanis a bal alsó sarokban kötött ki. 0–2

A „vörös ördögök” a szünet után valamelyest veszélyesebben futballoztak, de így is a Newcastle szerezte meg a harmadik gólt – Amrabat labdavesztése után Joe Willock döntötte el a mérkőzést, és a továbbjutás sorsát. 0–3

A hátra lévő fél órában a szépítés sem jött össze a Manchester Unitednek, így zsinórban másodszor kapott ki 3–0-ra az Old Traffordon.

ANGOL LIGAKUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Manchester United–Newcastle United 0–3 (Almirón 28., Hall 36., Willock 60.)
KORÁBBAN
West Ham United–Arsenal 3–1
(B. White 16. – öngól, Kudus 50., Bowen 60., ill. Ödegaard 90+6.)
Bournemouth–Liverpool 1–2(Kluivert 64., ill. Gakpo 34., D. Núnez 70.)
Chelsea–Blackburn (II.) 2–0(Badiashile 30., Sterling 59.)
Everton–Burnley 3–0(Tarkowski 13., A. Onana 53., A. Young 90+2.)
Ipswich (II.)–Fulham 1–3(Baggott 79., ill. H. Wilson 9., Rodrigo Muniz 50., Cairney 77.)