Arsenal: Mikel Arteta védelmébe vette Aubameyangot

2021.12.01. 14:05
null
Arteta (háttal) elégedett csatárával (Fotó: AFP)
Mikel Arteta, az Arsenal labdarúgócsapatának vezetőedzője védelmébe vette az elmúlt hetekben gólképtelen gaboni csatárát, Pierre-Emerick Aubameyangot – közölte az MTI.

A spanyol szakember hangsúlyozta, az utóbbi mérkőzéseken a két támadónak, általában Aubameyangnak, illetve a francia Alexandre Lacazette-nek is az volt az első számú feladata, hogy a labda visszaszerzése érdekében minél hamarabb letámadják az ellenfelek védőjét.

Arteta megjegyezte, természetesen egy csatárt leginkább a góljai száma alapján ítélnek meg, Aubameyang esetében – aki a 2018–2019-es idényben gólkirály volt – ezek most hiányoznak, de bízik benne, hogy hamarosan újra eredményes lesz, hiszen erre szükség van a célok eléréshez.

Az ötödik helyen álló Arsenal csütörtökön az Old Traffordra, a Manchester United otthonába látogat, a „vörös ördögöknél” viszont egyelőre nem Ralf Ragnick irányít majd, ugyanis a német szakembernek még nincsenek meg a szükséges munkavállalói papírjai.

(MTI)


Legfrissebb hírek

Mi voltunk a Legyőzhetetlenek, ti lesztek a Felejthetetlenek – Thierry Henry Bukayo Sakának

Bajnokok Ligája
5 órája

Szavazás: járt-e tizenegyes az Atléticónak Giuliano Simeone, illetve Griezmann eseténél?

Bajnokok Ligája
6 órája

Videó: egy éve még munkatársak voltak, most nekiment Simeone az Arsenal sportigazgatójának

Bajnokok Ligája
7 órája

„Amikor lőttem, elvesztettem az egyensúlyom” – Giuliano Simeone a kimaradt helyzetéről

Bajnokok Ligája
8 órája

Bukayo Saka: Gyönyörű ez a történet, remélem, jól végződik Budapesten

Bajnokok Ligája
16 órája

Az „ágyúsok” ott lesznek Budapesten, 20 év után ismét BL-döntős az Arsenal!

Bajnokok Ligája
17 órája

BL: az egyik oldalon Gyökeres, a másikon Griezmann és Álvarez rohamoz

Bajnokok Ligája
20 órája

Nem lesz csúcsmeccs, de ettől még döntőt ér az Arsenal–Atlético visszavágója is a BL-ben

Bajnokok Ligája
Tegnap, 9:16
Ezek is érdekelhetik