PL: 33 év után lehetnek ismét állóhelyek a stadionokban

Vágólapra másolva!
2021.09.22. 15:53
null
Újra lehetnek állóhelyek az angol élvonalban (Fotó: AFP)
Jövő évtől újra lesznek állóhelyek a stadionokban az angol labdarúgó-bajnokság első és másodosztályában – számolt be a Magyar Távirati Iroda a brit hatóságok jelentése alapján.

 

 

Az illetékes hatóság szerdán jelentette be, hogy a klubok október 6-ig jelezhetik az állószektorok visszavezetésére irányuló szándékukat, január elsejétől pedig beindulhat a tesztüzem – olvasható az MTI hírében.

A Premier League-ben és a Championshipben az 1989-es, 96 halálos áldozatot követelő Hillsborough-tragédia hatására tiltották be az állóhelyeket.

A programba jelentkező egyesületeknek több követelménynek is meg kell felelniük, például rendelkezniük kell a megfelelő infrastruktúrával a hazai és a vendégdrukkerek számára fenntartott lelátórészeken, és az állóhelyen is biztosítaniuk kell a leülés lehetőségét, azaz a székek ülőrészének mozgathatónak kell lennie. Az engedélyezett állóhelyi szektornak továbbá nem szabad zavarnia más szurkolók, így például a fogyatékkal élők rálátását a pályára – derül ki a hírügynökség beszámolójából.

 

Legfrissebb hírek

Amorim: Senki sem keményebb velem, mint én magammal

Angol labdarúgás
1 órája

Liverpool: folytatódhat a West Ham elleni miniforradalom

Angol labdarúgás
9 órája

Haaland rekordot döntött, a City majdnem leadta négygólos előnyét a Fulham otthonában

Angol labdarúgás
17 órája

Slot szerint két okból görcsölt be Kerkez a hajrában

Angol labdarúgás
2025.12.01. 11:16

Mikel Arteta: Emberelőnyben nyerni kellett volna, csalódott vagyok

Angol labdarúgás
2025.12.01. 09:26

Kiállítás után gólváltás: döntetlenre végzett egymással a Chelsea és az Arsenal

Angol labdarúgás
2025.11.30. 19:30

A Liverpool legyőzése után kikapott a Forest; hozta a kötelezőt a Villa

Angol labdarúgás
2025.11.30. 17:27

Fordított és nyert a Crystal Palace otthonában a Manchester United

Angol labdarúgás
2025.11.30. 14:58
Ezek is érdekelhetik