Anglia: az új szezontól kétmeccses eltiltás jár műesésért

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2017.08.01. 13:19
Pénteken megkezdődik a másodosztályú angol labdarúgó-bajnokság, s ez egyben egy új korszak kezdetét is jelenti: mostantól a szigetországban kétmeccses eltiltás jár azoknak a játékosoknak, akik műeséssel próbálnak büntetőt vagy kiállítást kiharcolni.  

A műesés egyre nagyobb gondot jelent Angliában, az első és második liga csapatai közül szinte mindegyik érintett volt az előző szezonban, de akadt olyan hétvége, amikor Marcus Rashford (Manchester United), Leroy Sané (Manchester City) és Harry Kane (Tottenham Hotspur) is feldobta magát azért, hogy előnyhöz juttassa együttesét.

A szabálymódosítást májusban jelentették be, ennek értelmében a szövetség utólag, a videóelemzés alapján eltilthatja a játékost a „bíró sikeres megtévesztéséért”. A skót bajnokságban már régebb óta él ez a szabályozás.

Azoknak a vétlen futballistáknak az esetében, akiket egy ilyen műesés miatt kiállítanak, utólag eltörlik a piros lapot.

Legfrissebb hírek

Premier League: a Boro főnöke veheti át a Wolves megüresedett kispadját – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.11.08. 13:08

Tóth Balázs legalább három hónapig nem védhet – hivatalos

Légiósok
2025.11.06. 19:25

Tóth Balázs: Az öltözőben megtapsolt az egész csapat, libabőrös lettem

Légiósok
2025.11.04. 09:08

Championship: már nem Will Still a Soton vezetőedzője – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.11.03. 09:29

A szurkolók Tóth Balázst választották meg október legjobbjának a Blackburnnél

Angol labdarúgás
2025.10.30. 21:15

Tömegek nézték élőben, ahogyan eltüntetik a lelépő tulajdonos nevét a sheffieldi stadion székeiről

Angol labdarúgás
2025.10.28. 14:25

Nagy Ádám gólpasszt adott; Tóth Balázs bravúrjai is kellettek csapata fordításához – videók

Légiósok
2025.10.25. 21:26

Tizenkét pontot vontak le a négyszeres angol bajnokcsapattól

Angol labdarúgás
2025.10.24. 15:31
Ezek is érdekelhetik