Terry „százados” öngóljával kapott ki a Chelsea, távolodik az arany

2014.03.29. 15:56
Terry századik derbijét öngóllal tette felejthetetlenné (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában a listavezető Chelsea John Terry öngóljával 1–0-ra kikapott a Crystal Palace otthonában, Gera Zoltán csapata, a West Brom pedig elképesztő hajrát hozó meccsen játszott 3–3-at.

CRYSTAL PALACE–CHELSEA

Az Arsenal „hat részre vágása” után önbizalommal telve, de győzelmi kényszerrel vághatott neki a Chelsea újabb londoni derbijének, ezúttal a kiesés elől menekülő Crystal Palace volt az ellenfél.

Az első 45 perc hazai részről sok szabálytalanságot, összességében kevés helyzetet, gólt pedig egyáltalán nem hozott. A Palace a várakozásoknak megfelelően a védekezésre fektette a hangsúlyt és kontrákra rendezkedett be (ezúttal a Chelsea-nek kellett eltolnia azt a buszt, amivel le szokott parkolni), miközben José Mourinho együttese türelmesen, de kevés sikerrel próbált utat találni a Speroni által őrzött gólvonalig.

Hazard mozgatta a vendégeket, Torres és Schürrle előtt is adódott lehetőség a kapu előtt, a túloldalon Puncheon előtt a legnagyobb, de az első félidő nem hozott gólt. Büntetőt hozhatott volna, mindkét fél jogosan, de hiába kérte számon a játékvezetőt.

A második félidőben nagyobb lendülettel ment neki ellenfelének a Chelsea, mégis a hazaiak szereztek vezetést. Az 51. percben egy bal oldali beadást követően a labdára mozduló Joe Ledley helyezte nyomás alá a 100. londoni derbijén pályára lépő John Terryt, aki fejjel akart menteni, de saját kapujába csúsztatott. ÖNGÓL – 1–0

JOHN TERRY TÖKÉLETESEN CSÚSZTAT... A SAJÁT KAPUJÁBA

A kapott gólra José Mourinho cserékkel reagált, az utolsó 25 percre már öt támadója (Torres, Demba Ba, Hazard, Oscar, Salah) is az egyre inkább felboruló pályán rohamozta a hazai kaput. A Palace egyre jobban betömörült saját tizenhatosára, falat húzott kapuja elé, távoli lövésekre kényszerítette a vendégeket.

Hazard ennek ellenére ziccerbe tudott kerülni, de a fantasztikus formában védő Speroni hárított, a túloldalon egy kontra végén Jerome a kapufát találta telibe, pedig a meccset is eldönthette volna. A hajrához közeledve inkább a kontrázó hazaiak előtt adódtak helyzetek, de nem tudták még egy góllal lezárni a találkozót.

A Crystal Palace, ha nehezen is, de a Chelsea-t legyőzve megnyerte 50. londoni derbijét, ami a kiesés elkerüléséért vívott harc szempontjából szerzett rendkívül fontos három pont mellett Tony Pulis menedzser első győzelmét jelentette a kékek ellen, és könnyen lehet, hogy Mourinho legénységének bajnoki álmainak végét is. Feltéve, hogy a Manchester City szombat este nyerni tud az Arsenal otthonában.

A Southamptonban Jay Rodriguez sorozatban negyedik bajnokiján volt eredményes – az első és a második félidő hajrájában is betalált –, mellette pedig Lambert és a bombagólt szerző Lallana is beköszönt, így az együttes 4–0-ra kiütötte, egyben meg is előzte a Newcastle Unitedet.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Gera Zoltán csapata, a West Bromwich kilenc perc alatt kétgólos előnybe került a Cardiff City elleni alsóházi helyosztón, a vendégek azonban a 73. percben egyenlítettek. A 85. percben pályára lépő Gera csak egy nagy helyzettel jelentkezett a ráadásban, a 94. percben a szintén csereként beálló Bifouma már ismét előnyhöz juttatta a házigazdát. A West Brom azonban így is csak egy ponttal gazdagodott, miután Daehli a 96. percben 3–3-ra módosította az eredményt.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ

Crystal Palace–Chelsea 1–0 (Terry 52. – öngól)
Southampton–Newcastle 4–0 (J. Rodriguez 45., 89., Lambert 49., Lallana 71.)
Stoke City–Hull City 1–0 (Odemwingie 62.)
Swansea–Norwich 3–0 (De Guzmán 30., 38., Routledge 75.)
West Bromwich–Cardiff City 3–3 (Amalfitano 2., Dorrans 9., Bifouma 94., ill. Mutch 30., Caulker 73., Daehli 96.)

1. Chelsea 32 21 6 5 62–24 +38 69
2. Liverpool 31 21 5 5 84–39 +45 68
3. Manchester City 29 21 3 5 79–27 +52 66
4. Arsenal 31 19 6 6 55–36 +19 63
5. Everton 30 16 9 5 46–30 +16 57
6. Tottenham 31 17 5 9 40–40 0 56
7. Manchester United 32 16 6 10 51–37 +14 54
8. Southampton 32 13 9 10 49–40 +9 48