Totális dominancia a döntőben – a Bucs kiütötte a Chiefst

CSELŐTEI MÁRK, DÓCS ÁKOS, TÖRÖK DÁNIELCSELŐTEI MÁRK, DÓCS ÁKOS, TÖRÖK DÁNIEL
2021.02.07. 23:45
A Tampa Bay Buccaneers ellenállhatatlanul játszott, s 31–9-re legyőzte a tavalyi bajnok Kansas City Chiefst az NFL nagydöntőjében, az 55. Super Bowlban.
A Tampa Bay másodszor, Tom Brady hetedszer bajnok (Fotó: Getty Images)

A Kansas CityChiefsmegnyerte a pénzfeldobást, ám úgy döntött AndyReidcsapata, hogy a második félidőt szeretné kezdeni. Jöhettek tehátBradyék...aztán ülhettek is le, hiszen három kísérlet után aChiefsvédelme leparancsolta a Kalózokat. A Kansas Citynél az volt a legnagyobb kérdés, mennyire fogja állni a sarat a sérülések miatt igencsak lyukas támadófal.AChiefsugyan szerzett egyfirstdownt, de csak a félpályáig jutott, ismét jöhetett aBucs.

Harrison Butker, 3/3

Jól kezdődött aTampamásodik támadósorozata, Ronald Jones rögtön egyfirstdownt futott. Ezután azonban aChiefsvédelme is előlépett, Frank Clarksackjevéget vetett a drive-nak. A KC-nekezt követően sem igazán ültek a passzjátékok, ami meglepő volt, hogy inkább futással haladtak előre a Főnökök –Mahomesis többször kimozgott a zsebből. Amikor mezőnygóltávba értek a „pirosak”, ToddBowlesegy nagyon agresszív és kreatívblitzethívott be, ami meg is zavarta a tavalyiSuperBowl-MVP-t – igaz így is a célterületre passzolt,TyreekHill sisakrácsáról azonban lepattant a labda. Negyedik kísérletre HarrisonButkerlépett pályára, nem hibázott, aChiefshárompontos előnyre tett szert.

A harmadik drive-ramár összekapta magát aBuccaneers. LeonardFournettehozta az extrát, s két-három alkalommal is nagyszerű futást mutatott be,Bradypedig előbb Antonio Brownt, majd CameronBrate-etis megtalálta egy-egy nagyjátékra. A támadósorozat végén RobGronkowskikapta meg a labdát, csak be kellett sétálnia a célterületre: 7–3.

Bármilyen hihetetlen, TomBradykilencSuperBowlután most szerzett először hatpontost a döntő első negyedében.

Brady és Gronkowski a döntőben is remek párost alkotott (Fotó: Getty Images)

AChiefsismét képtelen volt haladni, így nagy lehetősége volt aBuccaneersnek, hogy növelje az előnyét.Bradyegy hosszú átadással kínálta meg a teljesen üresen futó Mike Evanst, aki 1. ésgoaligcipelte a tojást. Egy trükkös játék után JoeHaegfalember kaphatott volna el egy TD-t, ám AnthonyHitchensparádés védekezést mutatott be. AChiefsvédelme hősiesen küzdött, és 4. ésgoalramegállította a hazai pályánfutballozócsapatot.

Mahomesa saját endzone-jábólpasszolhatott, Hill meglódult, így a nehéz helyzetből kikeveredett a tavalyi bajnok. Az első kísérlet után azonban megint megakadtakMahomesék, mostKelcehibázott. Ha ez még nem lett volna elég TommyTownsendborzalmaspuntjaután aBucsaChiefstérfeléről indulhatott. Nemcsak a momentumot, de a labdát is megszerezhette volna a KC, miutánBradyfelpattanóátadását TyrannMathieuhalászta le. Jött azonban egy holding szabálytalanság, így maradt a játékszer aBucsnál. Már-már elkönyvelhettük a mezőnygólt, azonban újabb ostoba szabálytalanságot követtek el a „vendégek”, eztBradymeg is büntette – ismétGronkottalálta meg, már 14–3-ra vezetett aBuccaneers.

Gronkowski két TD-t is szerzett (Fotó: Getty Images)

Fény az alagút végén: miután két labdabirtoklásnyi előnyre tett szert aTampa, úgy tűnt, végre magára talál kicsit a Kansas City.MahomesésKelcejól érezték egymást, a klasszistightend több kulcspasszt is elkapott. Aredzone-baérve azonban aBuccaneersnyomása ismét odaért az irányítóra, ígymegintcsakButkernekkellettfieldgoaltrúgni: 14–6.

A félidő vége előtt túl agresszív volt a KC, s egy óriásipassinterferenceután ismét óriási területet kapott aTampa. Hat másodperccel a vége előtt Antonio Brownnak is kiosztott egy TD-passztBrady, így 21–6-osBucs-előnnyel vonulhattak szünetre a felek.

A második félidőben a Főnökök kezdhettek, sClydeEdwards-Helairejó futásaival alapozta meg a drive-otReidegyüttese.Hardmankulcspillanatban elcsúszott, így harmadik és hosszút kellett volna megoldani, ámLavonteDavid parádésan védekezettKelce-n, így ismét mezőnygólt rúghatott aChiefs(21–9).

Bradyéketnem tudta kikapcsolni a Kansas City – előbbGronkrólfeledkeztek meg a védők, majd LeonardFournetteérinthetetlenül futhatott hat pontért, ekkor már 28–9-re égett a regnáló bajnok. Érezni lehetett, hogy óriási a baj a Kansas Citynél, ezen a következő drive sem segített: egysackután megint összeomlott a támadófal,Mahomesnakharmadik és hosszúra fel kellett dobnia, Hill elől elütötték a labdát, amitWinfieldbravúrosan megszerzett –interception.

A rövid pályán is tudott haladni aBuccaneers, egy rosszsnapután viszont elhalt a támadás, így a meccsen először „csak” mezőnygólra kényszerült aTampa(31–9).

Mahomeséknakmuszáj volt TD-t szerezni, s aChiefsismét eljutott aredzone-ig. Ott azonban folyamatosan csődöt mondott a támadófal, a 25 esztendős irányítónak pedig folyamatosan menekülnie kellett.Mahomesmindent megtett, amit csak tudott,sackekbőlpróbált megtouchdowntszerezni, ezeknél azonban teljesen reménytelen helyzetben volt a KC. Harmadik és negyedik kísérletre is kergettékMahomest, s hiába dobált estében, aBuccaneersvédői nem hibáztak.

Pedig Patrick Mahomes tényleg mindent megpróbált… (Fotó: Getty Images)

A hazaiak szinte már a kezükben érezhették a Lombardi-trófeát, így az is belefért, hogy aChiefstérfelérőlpuntoljanak. A Kansas City totálisan szétesett,Mahomesa meccs végére minden egyes játéknál veszélyben volt, így 3. és világvégére hiába hozott sok yardot Hill, 4.-re megint sikertelenül próbálkozott a KC.

ATampanem igazán erőltette a támadásokat, így visszakapta a labdát aChiefs.Mahomesdobott egypicket, ám a bírók nem vették észre – valójában ez már nem befolyásolta a meccs kimenetelét. A maradék kettő és fél percben mégDevinWhite is szerzett egyinterceptiont, amivel le is zárta a meccset – 2002 után ismét bajnok lett a Bucs!

ATampaBayBuccaneersTomBradyirányításával az első csapat lett az NFL történetében, amely megnyerte aSuperBowlt hazai pályán.

A döntő legértékesebb játékosa Brady lett, aki 201 passzolt yard mellett kiosztott három TD-passzt, és nem adta el a labdát.

Van ok az örömre Tampában (Fotó: Getty Images)