NFL: Watson és Fuller parádézott, hálaadásnapi Texans-diadal

CS. M.CS. M.
2020.11.26. 22:13
Könnyed győzelmet aratott Detroitban a Texans (Fotó: Getty Images)
Az NFL alapszakaszának 12. fordulójában csütörtökön a Houston Texans 41–25-re győzte le a Detroit Lionst az első idei hálaadásnapi mérkőzésen. A vendégek irányítója, Deshaun Watson 4 touchdown passzt osztott ki. A Washington is nyert.

Álomszerűen indított a 12. játékhét előtt 4–6-os mérleggel álló Detroit Lions, ugyanis az első támadósorozatból touchdownt szerzett (7–0) – a veterán Adrian Peterson futott be a célterületre. Ezt követően azonban zsinórban három detroiti támadósorozat is eladott labdával zárult. Előbb J.J. Watt szerzett interceptiont, majd abból rögtön egy TD-t (7–6), ezután pedig két fumble következett.

A Lions hibáit remekül használta ki a Houston Texans, amely a félidőig három TD-t és egy mezőnygólt is felpakolt a táblára, igaz az egyik Extra Pontját elvétette. A szünetre fordulva a vendégek vezettek 23–14-re.

A második játékrészben nem volt kérdés, hogy melyik csapat fogja megnyerni a mérkőzést: a Texansban az irányító Deshaun Watson, és az elkapó Will Fuller is parádézott. Előbbi végül 318 yarddal és 4 touchdown-passzal zárt eladott labda nélkül, míg utóbbi 6 elkapásból 171 yardot és 2 TD-t pakolt össze.

A végére a Texans kényelmessé tette magának a meccset, a Lions pedig már csak kozmetikázni tudott az eredményen: 41–25 a vendégek javára.

A Washington Dallasban nyert 25 ponttal, Antonio Gibson három futójátékból ért el TD-t (16–41).