NFL: nagyon fontos győzelmet aratott idegenben a címvédő

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.12.17. 07:22
Munkában a fehér mezes Eagles elhárítása (Fotó: philadelphiaeagles.com)
A hullámzóan teljesítő címvédő, a Philadelphia Eagles fontos győzelemmel, az odahaza eddig veretlen Los Angeles Rams idegenbeli legyűrésével (30–23) rukkolt ki a tengerentúli amerikaifutball-bajnokság (NFL) hétfő hajnali mérkőzésén. A Philadelphia a harmadikat nyerte meg a legutóbbi négy mérkőzéséből.

A csereirányító Nick Foles volt a bajnok legjobbja. Foles nem először bizonyította kiváló képességeit: a legutóbbi idényben, amikor a kezdő irányító, Carson Wentz súlyosan megsérült, a beugró Foles jól teljesített a helyén, bajnoki címig vezette a gárdát, egyúttal a Super Bowl legértékesebb játékosa lett.

Ezúttal Wentz sérülése nem olyan súlyos, ám a vezér nem tudta vállalni a játékot, így ismét Foles lépett pályára, aki legutóbbi három hónapja játszott. Mindez nem látszott a teljesítményén, kiválóan irányította csapatát, 270 yardot passzolt, s bár nem volt touchdown-átadása, rendre végigvezette a pályán a támadósort, melyben a futók szerezték a hatpontos gólokat.

A meccs a harmadik negyedben dőlt el, amikor 13–13-as állás után az Eagles sorozatban 17 pontot szerzett. A Philadelphia hét győzelemmel és hét vereséggel áll az NFC keleti csoportjának második helyén, míg a már rájátszásba jutott Rams 11 győzelem mellett harmadik vereségét szenvedte el a szezonban.

A Pittsburgh Steelers egy nagy rivális, a New England Patriots legyőzésével (17–10) lezárta hármas vereségszériáját, és némi meglepetésre a San Francisco 49ers is sikerrel zárta a fordulót.